Po horké a poměrně větrné sobotě nám neděle přinesla příjemné a vítané ochlazení. A to je ideální počasí pro cestu do hlubin čínských e-shopů a naši rubriku Vychytávky z Číny. Opět jsme prošli slevové akce a vybrali tři zlevněné produkty, které symbolicky souvisí s letními vedry.

Ano, stejně jako vždy tu jsou tři praktické gadgety. Je sice pravda, že jsme je už v rubrice Vychytávky z Číny měli, ale s jiným designem a jinými cenami. A když je z čeho vybírat, jistě není od věci si udělat takové malé opakování v trochu jiné podobě.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Stropní ventilátor s dálkovým ovládáním

Letošní rok je na vysoké venkovní teploty poměrně bohatý. A také léto se drží tohoto trendu. Vedro je úmorné a proto mnozí z nás uvažují o koupi domácího ventilátoru nebo mobilní klimatizace. V nabídce je celá řada různých ventilátorů, ať už stolních, osobních a nebo stropních. K nim patří i tento stopní ventilátor se zajímavým moderním designem. Kolem ventilátoru je navíc umístěný kru s LED osvětlením, takže jej využijeme také jako světlo. Ventilátor je vyrobený z pevného ABS materiálu, hliníku a mědi. Lze jej ovládat dálkovým ovládáním, nastavit různou teplotu světla a intenzitu proudění vzduchu. Není problém jej umístit i do ložnice, protože je tichý. Cena ve slevě spadla na 58,48 dolaru a v nabídce je barvě bílé a černé.

Elektrická past na komáry

K létu patří nejen vysoké teploty, ale také otravný hmyz. A je úplně jedno, jestli jste na dovolené, nebo doma. Samozřejmě si můžeme pořídit různé repelenty, ale snadnou pomocí v boji proti bzučivému hmyzu může být i elektronický odpuzovač. Klidně třeba tento, který má jednoduchý design. V horní části této pasti na komáry je otvor se světlem, které komáry přiláká, zlikviduje a ti pak volným pádem spadnou do spodní části pasti. Past není toxická, neobsahuje chemikálie a její chod je tichý. Pro ji lze použít i v ložnici. Ovšem díky své velikosti je dobře přenosná a hodí se i pro venkovní použití. Ani její cena na Aliexpress není vysoká a přijde vás jen na 4,17 dolaru. V nabídce je bílá a černá barevná varianta.

Praktický brousek

Tupý nůž, kuchařovo neštěstí. Každý, kdo aspoň jednou za týden vaří jistě ví, že tupé nože jsou opravdu k ničemu. Samozřejmě můžeme mít doma v šuplíku klasický karborundum brousek, ale výrazně praktičtější a jednodušší na používání jsou brousky s několika brusnými plochami a nastavitelným úhlem broušení. Mezi takové patří i tento brousek s několika brusnými štěrbinami s různými brusnými materiály. To vše je zasazeno do pevného plastu s ergonomickou rukojetí. Spodní část brousku má protiskluzovou úpravu. Kromě různých nožů zde můžeme nabrousit i nůžky. I tento praktický brousek jsme našli ve slevě a jeho cena spadla na sympatických 0,99 dolaru.