Kdo by neznal populární sérii “K” značky Redmi. Před koncem loňského roku v ní vyšly tří telefony, jmenovitě standardní model K70 a dále také modely K70 Pro a K70E. Od té doby ale stále čekáme na vydání posledního nejvyššího modelu z této řady, Redmi K70 Ultra. O telefonu se mluví poměrně hodně, má za sebou i certifikaci 3C a tipaři odhadují, že jej pohání výkonný procesor Dimensity 9300 Plus.

Výrobce už potvrdil spolupráci se společností MediaTek pro tento chystaný telefon, takže odhady tipařů se zjevně ubírají správným směrem. Každopádně se dnes podíváme, jak to s čipsetem skutečně je, protože Redmi K70 Ultra prošel benchmarkovými testy Geekbench.

Testovací výpis potvrdil u Redmi K70 Ultra čipset Dimensity

Testy Geekbench prošel telefon Redmi K70 Ultra s kódovým označením 2407FRK8EC. Díky kódu můžeme dedukovat, že jeho uvedení v Číně proběhne ještě v tomto měsíci. Z výpisu, který zveřejnily stránky MySmartPrice vyčteme, že telefon pohání osmi jádrový procesor společnosti MediaTek s jádry rozdělenými do tří clusterů s architekturou 1/3/4. Maximální takt na primárním jádru je 3,40 GHz. S CPU je  spárovaná GPU Mali-G720 Immortalis MC12. Z toho plyne, že skutečně jde o čipset Dimensity 9300 Plus.

Procesor při testech doplnilo 16 GB operační paměti a telefon běžel na systému Android 14. V Single-core testu získal model K70 Ultra celkem 2218 bodů a ve více jádrovém testu pak 7457 bodů. Výkonu má tedy na rozdávání. Ovšem výrobce nešetřil ani na odolnosti. Potvrdil totiž, že chystaný telefon je odolný podle certifikace IP68. Kromě toho certifikace 3C potvrdila, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 120 W a dokonce i bezdrátové nabíjení s výkonem 80 W. Ovšem pro globální fanoušky je tu jedna špatná zpráva. Telefon totiž půjde do prodeje pouze v Číně.