Sotva začaly prázdniny a do podzimu je daleko, ale tipaři bývají vždy o pár kroků dopředu. Proto se už nyní zajímají o telefony, které vyjdou na podzim. A bude jich dost a půjde o nové vlajkové stroje. Souvisí to totiž s uvedením prémiového procesoru Snapdragon 8 Gen4. Těmi prvními telefony s tímto čipsetem mají být modely řady Xiaomi 15. Tipaři navíc odhadují, že na jejich uvedení dojde už v říjnu/októbri. Samozřejmě se kromě standardního modelu dočkáme i Xiaomi 15 Pro. A právě na něj se dnes podíváme.

K velké baterii dostane Xiaomi 15 Pro i rychlé nabíjení

Asi nikoho nepřekvapí, že se o chystaný telefon zajímá známý čínský tipař Digital Chat Station. Jako vždy o něm informuje na svém Weibo účtu. Tentokrát se soustředí na akumulátor a rychlé nabíjení. Tvrdí, že model Xiaomi 15 Pro je navržený tak, aby nabídl uživatelům vysoký výkon, prémiové funkce a elegantní design.

Dále uvádí, že akumulátor tohoto stroje má kapacitu 5400 mAh, která zajistí delší výdrž bez nutnosti častého nabíjení. Přesto, že kapacita akumulátoru je vysoká, model Xiaomi 15 Pro nepřibere v pase a zachová si štíhlý design. Jde totiž o křemíko-uhlíkový kompozitní akumulátor s vyšší energetickou hustotou.

Samozřejmě k této baterii dostane model 15 Pro i rychlé nabíjení. Podle tipaře půjde telefon na trh s podporou kabelového nabíjení s výkonem 100 W. Zmiňuje, že prototyp telefonu sice podporuje nabíjení s výkonem 120 W, ale výkon finálního modelu bude nižší. Existuje tu totiž možnost, že se telefon může přehřívat. Tolik tedy k baterii a rychlému nabíjení. Další informace o chystaném telefonu na sebe jistě nenechají dlouho čekat.