Včera společnost OnePlus potvrdila, že na 16. července/júla plánuje velkou globální prezentační akci Summer Launch. Představovačka proběhne v italském Miláně a podle prvních náznaků na ní výrobce kromě jiného představí telefon OnePlus Nord 4.

Až doposud tipaři odhadovali, že chystaný telefon OnePlus Nord 4 není nic jiného, než pro globální trhy přeznačený čínský model Ace 3V. To znamená, že má stejné specifikace i design. Nyní se ale zdá, že tomu tak úplně není. A to především co se týče designu. Je ale možné, že hardware bude stejný jako u modelu Ace 3V.

OnePlus Nord 4 má zcela nový design

Na platformě X na účtu OnePlus Club se totiž objevil oficiálně vypadající teaser, který avizuje vzhled telefonu OnePlus Nord 4. A z něj je naprosto zřejmé, že výrobce úplně přepracoval design zadního panelu. Pokud si vzpomenete na pozvánku na akci Summer Launch, která má tvar telefonu a je kovová, je pravděpodobné, že přesně to odkazuje na nový design.

Podle snímku má chystaný telefon OnePlus Nord 4 z velké části kovový zadní pane, pouze horní třetina je zřejmě skleněná. Tato kombinace navíc vytváří na zadním panelu dvojí texturu. Tomu je přizpůsobený i modul hlavního fotoaparátu., který leží v horní lesklé části, Tvoří jej dvě horizontálně uložená okruží pro snímače a LED blesk. Ze snímku také vyčteme, že na trh půjdou tři barevné varianty, a to zelená, kovově stříbrná a černá.

Ke vzhledu telefonu Nord 4 ještě dodáme, že zadní panel je plochý a plochý je i čelní panel a středový rám. Kolem displeje jsou velmi úzké a souměrné rámečky a ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Kolébka hlasitosti a tlačítko napájení leží na pravé hraně a posuvné tlačítko Alert Slider je na levé hraně zařízení. Změna designu tak chystaný telefon zcela odliší od dalších modelů ze série Nord 4. Nicméně co se parametrů týče počkáme, co potvrdí výrobce. Ale jistě půjde o specifikace střední třídy.