Společnost Oppo odhalila nový smartphone řady Reno jménem Oppo Reno 12F. Jedná se o třetí telefon z řady Reno 12, kterou dříve tvořily modely Reno 12 a Reno 12 Pro. Specifikace a funkce zařízení byly oficiálně odhaleny, pojďme se tedy na zařízení podívat podrobněji níže.

STYLOVÝ DESIGN A BAREVNÉ VARIANTY

Reno 12F přináší kruhový modul fotoaparátu na zadní straně. Co jej však odlišuje, je přidání designu Halo Light. Halo Light mění barvy podle hudby nebo jiných činností. Dodává tak modulu fotoaparátu jedinečný vzhled. Reno 12F má dvě poutavé barevné varianty: jantarově oranžová a olivově zelená. Jantarově oranžová barevná varianta je inspirována barvou Pantone Color of 2024. Vypadá stylově díky oranžovému gradientu se zářící strukturou plamene. To barva Olive Green vyniká klasickými olivovými tóny.

Oppo Reno 12F

Oppo Reno 12F je navíc elegantní. Jeho tloušťka je 7,76 mm u barvy Amber Green a 7,69 mm u barvy Olive Green. Díky hmotnosti 187 g poskytuje příjemný pocit při držení v ruce.

SPECIFIKACE A FUNKCE OPPO RENO 12F

Oppo 12F dostal do vínku 6,67″ OLED panel s rozlišením FHD+. Má vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz zajišťující plynulý zážitek. O odolnost se stará ochranné sklo AGC DT-Star2. Pokud jde o fotoaparát, má trojitou sestavu zadních kamer. Skládá se z 50MP primárního, 8MP ultraširokoúhlého a 2MP makro fotoaparátu. Na přední straně se pak nachází 32MP fotoaparát pro selfie a videohovory.

Oppo Reno 12F má pod kapotou SoC Dimensity 6300. Jedná se o osmijádrový čipset, který ideální pro levnější telefony. Dále má 12 GB RAM a 256GB úložiště. Úložiště možno rozšířit pomocí microSD karty. Reno 12F disponuje baterií s velkou kapacitou 5 000 mAh. Lze ji rychle nabíjet výkonem 45 W. Mezi další funkce patří IR senzor a krytí IP64.

OPPO AI

Oppo Reno 12F běží na systému ColorOS 14 založeném na operačním systému Android 14. Kromě toho také dostal do specifikací umělou inteligencí Oppo AI přinášející mnoho funkcí. Níže jsou uvedeny některé funkce AI přicházející s OPPO AI a případy jejich použití:

  • AI Portrét: Vylepšuje portrétní fotografie pomocí umělé inteligence.
  • AI LinkBoost a BeaconLink: Zlepšuje konektivitu a sílu signálu i v prostředí se slabou sítí.
  • AI Eraser 2.0: Snadno odstraňuje nežádoucí objekty a osoby z fotografií.
  • AI Smart Image Matting 2.0: Umožňuje rychlé výřezy osob a domácích zvířat.
  • AI Studio: Vytváří umělecké portréty z jednotlivých fotografií.
  • AI Toolbox: Sada nástrojů AI pro tvorbu fotek a fotografií: Obsahuje nástroje AI Summary pro shrnutí textu, AI Writer pro inteligentní návrhy psaní a AI Speak pro hlasité čtení článků.
  • AI Recording Summary: Tato funkce AI pomáhá shrnout hlasové nahrávky.

Jak již bylo řečeno, cena a dostupnost Oppo Reno 12F nejsou v tuto chvíli potvrzeny. Z aktuálně známých informací se zdá, že zařízení má stylový design a pokročilé AI funkce. Další informace naleznete na oficiálních stránkách společnosti Oppo.