Kdo by neznal populární řadu Note značky Redmi. Několik let v ní vycházejí telefony, které se velmi dobře prodávají jak v Číně, tak i na globálních trzích. Ty poslední, modely řady Redmi Note 13, debutovaly na čínském trhu loni v září/septembri. Je proto logické, že letos na trh dorazí jejich nástupci z řady Note 14. Výrobce letos jistě nevynechá ani model Redmi Note 14 Pro, u kterého fanoušci očekávají mnohá vylepšení, a to proto, že i loňský model Note 13 Pro jich na svém kontě měl celkem dost.

Velmi zajímavá byla například foto výbava, ve které nechyběl primární snímač Samsung Isocell HP3 s rozlišením 200 MPix, velikostí 1/1,4 palce a podporu OIS. Druhý 8 MPix senzor Sony IMX355 funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem 120° a světelností f/2.2. Poslední 2 MPix snímač Omnivsion OV02B10 lze použít pro makro focení. A jak na tom s foto výbavou bude letošní model Redmi Note 14 Pro se zaměřil známý čínský tipař Digital Chat Station.

Redmi Note 14 Pro bez 200 MPix senzoru

Tipař kromě konfigurace fotoaparátu uvádí i některé z dalších specifikací telefonu Redmi Note 14 Pro. Takže začneme displejem, který podle něj má rozlišení 1,5K stejně jako loňský Note 13 Pro. Obrazovka je prý “mírně zakřivená” a ve středu její horní části je “díra” pro přední kameru.

A teď už k hlavnímu fotoaparátu. Podle tipaře se letos u modelu Redmi Note 14 Pro primárního snímače s rozlišením 200 MPix nedočkáme. Počítá totiž s 50 MPix senzorem. Snímač je prý ale velký. Chybí také periskopický teleobjektiv, který ale neměl ani loňský model Pro. Změní se údajně tvar modulu hlavního fotoaparátu. To jsou v této chvíli všechny informace, které tipař zveřejnil. Předpokládáme, že na uvedení telefonů řady Note 14 dojde v Číně v září. Pak se dostanou i na globální trhy, a to zřejmě v listopadu/novembri.