Společnost Samsung se připravuje na uvedení tabletu nové generace. Půjde o nástupce loňského modelu Galaxy Tab S9 Ultra, takže je logické, že jeho název je Samsung Galaxy Tab S10 Ultra. Opět půjde o prémiové zařízení a proto se na něj pomalu začínají soustředit tipaři.

Na stránkách Android Headlines se nyní exkluzivně objevily první renderované obrázky, na kterých se podílel známý designér OnLeaks. K nim je k dispozici i první pohled na hlavní specifikace chystaného tabletu Samsung Galaxy Tab S10 Ultra.

Design a rozměry tabletu Samsung Galaxy Tab S10 Ultra

Nové zprávy o chystaném tabletu Galaxy Tab S10 Ultra otevřeme jeho designem. Čelní i zadní panel je plochý a kolem displeje jsou poměrně úzké a souměrné rámečky. Ani na zadním panelu nejsou nějaké designové výstřelky a vidíme zde pouze dvě okruží pro snímače hlavního fotoaparátu a LED blesk. Vzhled je tedy v podstatě stejný jako u jeho loňského předchůdce. Rozměry tabletu jsou 326,4 × 208,4 × 5,45 mm, takže i rozměry jsou téměř stejné jako loni.

Očekávané specifikace

Tablet  Galaxy Tab S10 Ultra si ponechá i několik parametrů loňského modelu. Je to zejména 14,6 palcový displej s výřezem pro přední kameru. Dále pak čtyři AKG reproduktory a také stejné je i rozložení tlačítek pro ovládání hlasitosti a napájení. Nechybí ani podpora pro stylus S-Pen s magnetickým nabíjením. Z loňska ve výbavě zůstává i zadní a přední duální fotoaparát.

O typu procesoru prý stále není rozhodnuto. Samsung údajně váhá mezi Snapdragonem 8 Gen4 a Snapdragonem X Elite. Není ale vyloučený ani některý z procesorů Exynos. Tablet k tomu dostane 12 GB nebo 16 GB operační paměti a 256 GB/512 GB a 1 TB interního úložiště. Vzhledem k tomu, že do uvedení tabletu Galaxy Tab S10 Ultra zbývá ještě dost času uvidíme, jaké parametry nakonec výrobce připraví. Oficiální představení tipaři totiž očekávají na začátku příštího roku.