Společnost Oppo uvedla v tichosti na japonský trh své nové zařízení střední třídy. Oppo Reno 11A se zaměřuje na to, aby se stal všestranným zařízením se slušnými specifikacemi. Pojďme se podívat na všechny aspekty zařízení včetně jeho designu, specifikací, funkcí a ceny.

DESIGN

Modul fotoaparátu na zadní straně modelu Reno 11A zaujme. Má odvážný vzhled. Především zaujme masivní obdélníková deska se dvěma kruhovými výřezy, v nichž jsou umístěny senzory fotoaparátu. Z přední strany pak zařízení vypadá decentně s děrovaným výřezem, který mu dodává moderní vzhled. Telefon má tloušťku 7,6 mm a váží 177 gramů. Mezi barevné varianty patří Coral Purple a Dark Green.

 

Oppo Reno 11A – SPECIFIKACE A FUNKCE

Oppo Reno 11A disponuje 6,7palcovým displejem AMOLED s rozlišením FHD+. Pro plynulejší zážitek evidujeme také 120Hz obnovovací frekvence. Zařízení bude dobrou volbou pro média díky výrazným barvám AMOLED panelu.

Přejdeme-li k fotoaparátu, telefon je na zadní straně vybaven třemi snímači. Hlavním je 64Mpx fotoaparát spárovaný s 8Mpx ultraširokoúhlým a 2Mpx makrofotografem. Zatímco pro selfie je na přední straně k dispozici 32MP snímač.

Reno 11A pohání čipová sada Dimensity 7050. Jedná se o 8jádrový čipset nabízející slušné každodenní využití. Jeho průměrné skóre v AnTuTu je 577K+, což naznačuje středně náročné používání. V segmentu baterií je zařízení vybaveno kapacitou 5 000 mAh s podporou 67W rychlého nabíjení. Jedná se o hlavní tahák smarthonu, jelikož je elegantní a tenký, ale přesto nese velkou baterii.

V oddělení softwaru disponuje po vybalení z krabice systémem ColorOS 14 založeným na operačním systému Android 14. Mezi další pozoruhodné funkce patří čtečka otisků prstů pod displejem a certifikace IP-65. Další podrobnosti lze prozkoumat na oficiálních stránkách společnosti Oppo.

CENA

Oppo Reno 11A lze zakoupit za cenu začínající na 48 800 JPY (cca 307 USD) v konfiguraci 8/128 GB. V současné době je k dispozici v Japonsku. No a pokud vám vše přišlo již poněkud povědomé, vězte, že u nás jej známe pod označením Reno 11F :).