realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě, hostila 20. června 2024 celosvětové uvedení nových produktů. Na této události byly představeny vlajkové produkty. Řada realme GT 6 a nová řada Buds Air6 Pro s špičkovou zvukovou technologií. Součástí akce také byla diskuse u kulatého stolu věnovaná umělé inteligenci ve spolupráci s organizací UNESCO.

Řada realme GT 6: Čip Snapdragon 8s Gen 3

Dle nejnovějšího oficiálního oznámení je řada realme GT 6 vybavena špičkovými čipsety Snapdragon, které jsou známé svou výkonností a efektivitou. Na čele této řady stojí realme GT 6, poháněný nejnovějším čipsetem Snapdragon 8s Gen 3 od společnosti Qualcomm. Tento čipset stanovuje nový standard se svým výjimečným benchmarkovým skóre, které přesahuje 1 650 000. Což dokazuje jeho schopnost poskytovat uživatelům bezkonkurenční rychlost a odezvu. Mezitím realme GT 6T přináší čipset Snapdragon 7+ Gen 3. Ten vyniká v rovnováze mezi výkonem a efektivitou, což ho činí ideálním pro uživatele hledající vysoce výkonný zážitek bez kompromisů v oblasti životnosti baterie.

Realme navázalo dlouhodobé a stabilní partnerství se společností Qualcomm. Emiliano Sottani, senior ředitel produktového marketingu ve společnosti Qualcomm Europe, vystoupil v rámci eventu, aby podrobně popsal výkon nového čipsetu. Podle oficiálních údajů Qualcommu nabízí čipset Snapdragon 8s Gen 3 ve srovnání se Snapdragonem 8 Gen 1 nárůst výkonu CPU o 20 %. A také zlepšení výkonu GPU o 15 %. Tento čipset v realme GT 6 představuje významný skok vpřed jak ve výkonu, tak v efektivitě v rámci nabídky společnosti Qualcomm

realme Buds Air6 Pro: Nový standard v audio technologii

Kromě uvedení nových chytrých telefonů představilo realme také realme Buds Air6 Pro. Ty ukazují pokročilou audio technologii. Díky systému se dvěma mikrofony s konfiguracemi pro zpětnou a přímou vazbu dokáží Buds Air6 Pro efektivně detekovat a eliminovat vnější i vnitřní šum. Sluchátka jsou také vybavena chytrým adaptivním potlačením hluku. To dynamicky upravuje úrovně redukce v reálném čase, aby optimalizovalo uživatelovo sluchové prostředí.

Jádrem sluchátek Buds Air6 Pro je jejich Hi-Fi systém se dvěma měniči, který zahrnuje 11mm basový měnič a 6mm mikro-planární výškový měnič. Toto uspořádání zajišťuje hluboké, bohaté basy a křišťálově čisté vysoké frekvence. Navíc sluchátka podporují bezdrátový přenos LDAC HD, který nabízí třikrát vyšší přenosovou rychlost než tradiční bezdrátový přenos, spolu s certifikací Hi-Res Audio pro pohlcující a detailní zvukový zážitek.