Není tajemstvím, že společnost Samsung se už pomalu chystá na svou letní prezentační akci Galaxy Unpacked. Letos proběhne v Paříži a je naplánovaná na 10. července/júla. Kromě dalších nových produktů zde výrobce představí i novou generaci skládacích telefonů Galaxy Z Fold 6 a Galaxy Z Flip 6. Ovšem už nějakou dobu se proslýchá, že se chystá ještě jeden skládací telefon. A podle prvních odhadů tipařů se zdálo, že jeho název je Galaxy Z Fold 6 Ultra. Nyní ale tipař Ice Universe na platformě X tvrdí, že nepůjde o model Ultra, ale správný název je prý Samsung Galaxy Z Fold 6 Slim.

Je to jistě zajímavé, protože samotný výrobce se o třetím skládacím telefonu doposud nezmínil. Každopádně tipař dodává, že Samsung Galaxy Z Fold 6 Slim se objeví na čínském trhu jako Samsung W25 letos v říjnu/októbri.

Co očekávat od telefonu Samsung Galaxy Z Fold 6 Slim?

Asi to první, co nás napadne, že tento skládací telefon bude levnější. Opak je ale pravdou. Cenově dostupnější podle tipařů je Galaxy Z Fold 6 FE, který se prý také chystá. V podstatě jde o to, že model Galaxy Z Fold 6 Slim je pouze jen tenký. Nemá prý ale nižší specifikace a ani vyšší než plnotučný Z Fold 6.

Má ale údajně větší vnitřní displej, pohání jej procesor Exynos a nepodporuje stylus S Pen. Výrobce totiž odstranil na hlavním displeji vrstvu digitizéru, což je jakýsi kompromis pro získání menší tloušťky. I přes absenci podpory pro stylus tipař nenápadně naznačil, že skládací model Galaxy Z Fold 6 Slim může mít vyšší cenu než klasický Z Fold 6. A co se globálního uvedení tohoto štíhlejšího skládacího telefonu týče, tipaři odhadují, že jej výrobce představí na začátku příštího roku společně s vlajkovými telefony Galaxy S25.