Společnost OnePlus má ve svém portfoliu také řadu Nord, která si získala celkem slušnou popularitu. Je to hlavně proto, že v ní najdeme telefony střední třídy s dobrou cenou. Nu a nyní se chystá její další rozšíření. Po modelu Nord CE 4, který na jaře debutoval v Indii se chystá do Indie i model OnePlus Norde CE 4 Lite. Na trhu nahradí loňský model Nord CE 3 Lite a jeho oficiální představení proběhne už brzy.

Chystaný telefon OnePlus Nord CE 4 Lite už má na indickém Amazonu svou stránku, na které je potvrzený termín uvedení. Výrobce představovačku v Indii naplánoval na 24. června/júna na 19 hodin místního času. Kromě toho jsou tu i upoutávky na některé z hlavních parametrů, proto se podíváme co o telefonu zatím víme.

Co zatím víme o modelu OnePlus Nord CE 4 Lite

Podle prvních odhadů tipařů je telefon OnePlus Nord CE 4 Lite přeznačený model Oppo K12x, který zhruba před měsícem debutoval v Číně. Ostatně pokud se podíváme na snímky modelu Nord CE 4 Lite, designem skutečně velmi připomíná telefon Oppo. Zároveň se ve srovnání s loňským modelem Nord CE 3 Lite dočkáme několika zajímavých vylepšení.

Výrobce už na prvních upoutávkách potvrdil, že Nord CE 4 Lite má duální hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem Sony LYT-600 s podporou OIS. Rozlišení druhého senzoru je zatím v utajení. Je také potvrzená baterie se slušnou kapacitou 5500 mAh. Akumulátor prý podporuje rychlé nabíjení s výkonem 80 W a 5 W reverzní nabíjení. V tomto případě je to vylepšení ve srovnání s loňským modelem, který má 5000 mAh baterii s 67 W nabíjením. Dále je potvrzený i AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem až 2100 nitů. A na závěr ještě dodáme, že telefon půjde na trh v sytě modré barvě, čelní i zadní panel je plochý a ploché jsou i středové rámy. Další podrobnosti o specifikacích očekáváme v nejbližších dnech.