Společnost OnePlus se chystá na uvedení dalšího telefonu ze své produktové řady Ace. Po modelech Ace 3 a Ace 3V se na trh chystá i model OnePlus Ace 3 Pro. Rozhodně půjde o velmi zajímavý telefon, protože je pro něj připravené i nové logo a nenápadně na něj začal upozorňovat i šéf OnePlus, pan Li Jie.

Nedávno totiž na čínském Weibo potvrdil, že navázali spolupráci se společností CATL, která je světovým výrobce baterií do elektrických vozidel. Z této spolupráce vzešla nová technologie baterií s názvem “OnePlus Glacier Battery”. Vzhledem k tomu, že podrobnosti o této nové baterii výrobce neuvedl, chytili se tohoto tématu tipaři v čele s nám dobře známým Digital Chat Stationem.

Inovativní baterie pro OnePlus Ace 3 Pro

“Glacier Battery” je jednoznačný posun vpřed v technologii akumulátorů pro chytré telefony a telefon OnePlus Ace 3 Pro bude světově prvním telefonem s takovým akumulátorem. Přestože má baterie kapacitu 6100 mAh, je ve srovnání s jinými bateriemi tenčí. Má tloušťku pouhých 5,51 mm a ve srovnání s běžnými 5000 mAh bateriemi s tloušťkou 6 mm je tenčí o 0,49 mm. Není tedy potřeba nijak dramaticky navyšovat tloušťku telefonu.

V akumulátoru je křemíkovo-uhlíková záporná elektroda s vysokou hustotou. Díky tomuto materiálu se zvýší celkový výkon i účinnost. V kombinaci s vylepšenými procesy bateriových článků lze navýšit kapacitu a zároveň také použít rychlejší nabíjení. V případě telefonu OnePlus Ace 3 Pro je to konkrétně nabíjení s výkonem 100 W. Podle tipaře se baterie nabije na 100 % zhruba za 30 minut. U telefonu dále očekáváme prémiový design s kovovým středovým rámem a keramickým tělem. Dále pak 6,78 palcový zakřivený displej s technologií LTPO a rozlišením 1,5K. Vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3 zajistí solidní výkon a trojitý fotoaparát s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix kvalitní fotografie. Máme se tedy na co těšit.