Legendární řada P společnosti Huawei je průkopníkem dokonalého spojení technologií a estetiky. Nyní byla tato řada modernizována a přejmenována na řadu Pura. Ta se dočkala představení v dubnu letošního roku a v květnu jsme se ji dočkali i u nás. V rámci této nové řady společnost Huawei uvedla i model Pura 70 Ultra, který se stal podle DXOMARK nejlepším fotomobilem na světě. Pojďme si pár zajímavostí o tomto smartphonu připomenout.

Vysouvací kamera je hlavní dominantou

Ultra Lighting Pop-Out Camera od Huawei, kterou model Pura 70 Ultra disponuje a je první svého druhu, přináší průkopnickou vysouvací strukturu kamery. Ta kombinuje velký 1palcový senzor s clonou F1.6 a poskytuje vynikající kvalitu obrazu. Vysouvací design, podporovaný pokročilým rotačním přenosovým systémem, se při fotografování automaticky vysouvá. A vytváří tak více prostoru uvnitř vnitřní struktury fotoaparátu, což vede k jasnějším a stabilnějším fotografiím.

Vhodný pro každého fotografa

Vysouvací kamera vyniká obzvlášť při zachycování rychle se pohybujících objektů díky Ultra Speed Snapshot, který používá AI Motion Vector Computing k vytváření snímků ve vysokém rozlišení. Uživatelům tak umožnuje zachytit pohybující se objekty rychlostí až 300 km/h s pozoruhodnou jasností. Za to vděčí Huawei XD Motion Engine a dvouexpozici s real-time senzorem. Snímky v pohybu jsou tak pro uživatele, ať už amatérské nebo profesionální fotografy, snadnější k zachycení, než tomu bylo dříve. Ať už se před kamerou odehrává vzrušující tenisový zápas nebo se mihne rychle jedoucí závodní auto či vysokorychlostní vlak, kamera Pura 70 Ultra tyto prchavé momenty snadno zmrazí. Systém Ultra Lighting Camera s 1palcovým senzorem a clonou F1.6 navíc uživatelům při snímání fotografie zajišťuje vynikající příjem světla. Výsledkem jsou ostré a jasné snímky i za náročných světelných podmínek.

Huawei Pura 70 Ultra: Prvotřídní odolnost

Huawei Pura 70 Ultra

Kromě vynikajících technologických pokroků v oblasti fotografie, je pro prémiovou vlajkovou loď řady Pura klíčovým prvkem odolnost. Pura 70 Ultra je vybavena novým sklem Crystal Armor Kunlun Glass, které se skládá ze skla Super Durable Kunlun Glass a technologie Crystal Armor odolné proti poškrábání. Tato technologie skla využívá inovativní materiál z amorfního diamantového uhlíku vylepšený bazaltovým kalením, čímž uživatelům nabízí bezprecedentní odolnost proti poškrábání. Ta je oproti předchozím řadám zvýšena o neuvěřitelných 300 %.

Společnosti Huawei se také podařilo inovovat výsuvnou konstrukci hlavního fotoaparátu a zajistit vysokou odolnost celého zařízení, aniž by mu museli přidat na váze. Model Pura 70 Ultra si zachovává své lehké a tenké 8,4mm tělo. Uživatelé tak mohou při fotografování natáhnout ruce, aby pořídili ty nejlepší záběry, aniž by pocítili velikost nebo váhu telefonu.

Pura 70 Ultra je na českém trhu dostupná za 37 999 Kč, a to na oficiálních stránkách Huawei.