Společnost HMD Global se na trhu s chytrými telefony pohybuje už přes sedm roků. Asi není třeba připomínat, že na sebe upozornila především tím, že se ujala produkce telefonů Nokia. Ovšem loni zástupci společnosti naznačili, že se chystají produkovat také telefony své vlastní značky. Jsme v polovině roku a nutno dodat, že HMD s vlastní produkcí skutečně nezahálí. Na trh už poslali několik nových telefonů a připravují další. Nyní se dokonce na stránkách NokiaMob objevila zpráva, že v přípravách je i tablet HMD Slate Tab.

Co zatím o tabletu HMD Slate Tab víme

Podle prvních informací se zdá, že HMD chce opět zahrát na notu nostalgie. Nedávno jsme se dozvěděli, že chystají telefon HMD Skyline, který designem vychází z ikonického modelu Nokia Lumia 920. Také u vzhledu chystaného tabletu HMD Slate Tab chtějí využít designový jazyk Fabula, jehož základním rysem jsou ostré hrany a plochý čelní i zadní panel. A samozřejmě součástí designu Fabula jsou i výrazné syté barvy. Přesně to se odráží i ve vzhledu tabletu, který má na zádech fotoaparát s jedním snímačem.

Od designu tabletu HMD Slate Tab přejdeme k specifikacím, které tipaři očekávají. Spadají do středí třídy především díky procesoru Snapdragon 7 Gen2, který je postavený na 4nm výrobní technologii a má GPU Adreno 710. K němu prý výrobce přidá 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit pomocí microSD karty. Tablet poběží na operačním systému Android 14. V rámci konektivity se dočkáme kromě podpory 5G sítí i Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, NFC a 3,5 mm audio jacku. Nechybí ani podpora pro stylus.

Displej je typu IPS LCD s úhlopříčkou 10,6 palce, rozlišením 2000 × 1200 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Chrání jej sklo Gorilla Glass 3. Baterie má údajně kapacitu 9250 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 30 W. Dále jsou tu duální reproduktory, tři mikrofony a PIN konektor. Tipaři v závěru zmiňují i foto výbavu. Hlavní fotoaparát je osazený 13 MPix snímačem se světelností f/1.8 a podporou PDAF. Přední kamera prý dostala 8 MPix širokoúhlý objektiv. Termín představení tipaři neuvádějí, ale je možné, že tablet HMD Slate Tab dorazí příští měsíc společně s telefonem HMD Skyline.