Před pár dny jsme se zmínili o tom, že společnost HMD pracuje na dalším novém telefonu, který chce vydat pod svou vlastní značkou. Ano, mluvíme o modelu HMD Skyline, který se chce zapsat do srdcí pamětníkům legendárních telefonů Nokia Lumia. Jeho design totiž vychází z designového jazyka Fabula, který Nokia poprvé použila u telefonu Nokia N9. Ovšem jasně žlutá barva nápadně připomíná model Nokia Lumia 920.

Vzhled telefonu HMD Skyline sice, u nás pamětníků, vyvolá nostalgické vzpomínky na doby minulé, ale parametry vyloženě odpovídají současným trendům. Spadají do střední třídy a tuto podmínku splňuje i procesor. Tipaři odhadují, že jde o čipset Snapdragon 7s Gen2. Zda jsou jejich odhady správné nyní potvrdí a nebo vyvrátí benchmarkové testy Geekbench, kterými telefon právě prošel.

HMD Skyline má potvrzený procesor

Chystaný telefon prošel testem označením HMD Global HMD Skyline, takže není pochyb o tom, o jaké zařízení se jedná. Ve výpisu vidíme, že jej pohání procesor společnosti Qualcomm s interním označením základní desky “Tomcat”. Má osm jader, která jsou rozdělená do dvou clusterů s architekturou 4/4. Maximální takt na první čtveřici jader je 2,40. Další čtyři jádra běží na taktovací frekvenci 1,96 GHz. Z těchto údajů jasně plyne, že jde skutečné o tipaři odhadovaný čipset Snapdragon 7s Gen2.

Kromě toho testovací výpis potvrdil, že telefon HMD Skyline prošel testy s 8 GB operační paměti a systémem Android 14. I to odpovídá dřívějším odhadům tipařů. Podle nich půjde na trh ještě verze s 12 GB RAM a kapacita interního úložiště údajně je 256 GB. Výkonnostní skóre u Single-core testu je 1027 bodů a u více jádrového testu je to 2857 bodů.

Více podrobností o parametrech telefonu výpis ale neprozradil. Z předchozích odhadů ale víme. že displej telefonu je typu AMOLED, je dotykový a má rozlišení FullHD+. Obnovovací frekvence prý dosáhla až na 120 Hz a nechybí ani podpora HDR10+. Telefon HMD Skyline podporuje Bluetooth 5.2 a dokonce i NFC. Má duální reproduktory s technologií OZO. Slušným bonusem je i odolnost podle certifikace IP67. Baterie podle tipařů má celkem slušnou kapacitu 4900 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 33 W. Snímač otisků je integrovaný do displeje.

Ve foto výbavě prý najdeme trojitý hlavní fotoaparát s primárním 108 MPix snímačem s podporou OIS, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix senzorem, který buď funguje jako makro objektiv nebo jako hloubkový senzor. Přední kamera údajně dostala 32 MPix snímač. Na představení prý dojde v průběhu příštího měsíce.