Letní prezentační akce Galaxy Unpacked společnosti Samsung se rychle blíží. Je naplánovaná už na 10. července/júla a tentokrát se odehraje v Evropě, konkrétně v Paříži. Bylo by nošením dříví do lesa znovu opakovat, že se dočkáme několika nových produktů, ale těmi hlavními bude nová generace skládacích telefonů. Vzhledem k tomu, že Samsung je ostříleným matadorem v segmentu skládacích strojů, tipaři očekávají, že i u letošních modelů provede nějaká ta vylepšení. A jestli se vylepšení dotknou i véčkového modelu Samsung Galaxy Z Flip 6 prozradí benchmarkové testy, kterými telefon podle stránek MySmartPrice právě prošel.

Testy prošla evropská verze telefonu Samsung Galaxy Z Flip 6

Z testovacího výpisu plyne, že Samsung Galaxy Z Flip 6 prošel testy s kódovým označením SM-F741B. Jde údajně o verzi, která je určená pro evropský a severoamerický trh. Ve výpisu dále vidíme, že telefon pohání procesor společnosti Qualcomm s interním označením “pineapple”. Má osm jader rozdělených do čtyř clusterů s architekturou 1/3/2/2. Maximální takt na primárním jádru Coretx-X4 je 3,4 GHz. Jde tedy o procesor Snapdragon 8 Gen3 ve verzi “Made for Galaxy”.

Při testech tento čipset doplnilo 12 GB operační paměti, což můžeme považovat za jedno z vylepšení. Samsung totiž doposud uváděl telefony Galaxy Z Flip s maximálně 8 GB RAM. Z výpisu je také jasné, že model Samsung Galaxy Z Flip 6 běží na operačním systému Android 14, ale s tím se obecně počítalo. A ještě se podíváme na výsledky. V Single-core testu získal telefon 2247 bodů a ve více jádrovém testu pak 6857 bodů.

Co se dalších parametrů véčkového modelu týče, máme zatím jen informace od tipařů. Výrobce doposud nic nepotvrdil. Začneme rovnou dalším vylepšením, kterého se dočkal vnější displej. Je opět velký. Někteří tipaři tvrdí, že má úhlopříčku 3,4 palce, jiní hovoří dokonce o 3,9 palce. Vnitřní displej si zachová úhlopříčku 6,7 palce. V obou případech jde prý o AMOLED obrazovku s rozlišením FullHD+ s obnovovací frekvencí 120 Hz. Hlavní fotoaparát zůstává duální s primárním 50 MPix senzorem, který je stejný jako u modelů řady Galaxy S24. Doplní jej 12 MPix širokoúhlý objektiv. Podle renderovaných obrázků víme, že design se nijak radikálně nemění a zůstává v podstatě stejný jako u loňského véčka Galaxy Z Flip 5. Nu a podle posledních informací se ceny obou skládacích telefonů Samsung zvednou celkem víc, než tipaři dříve předpokládali.