Společnost OnePlus je ve světě mobilních technologií pojmem, který znají asi všichni. Od svého prvního telefonu, kterému říkali “zabiják vlajkových lodí” se už posunuli o velký kus dál a jejich portfolio je poměrně obsáhlé. Najdeme v něm i produktovou řadu Ace, která je exkluzivně určená pro čínský trh. Víme, že letos v ní už vyšly modely Ace 3 a Ace 3V a stále čekáme na model Ace 3 Pro.

Právě s tímto telefonem se pojí i zpráva, že OnePlus vytvořil pro tuto řadu nové logo, které zdůrazňuje výkon. A s výkonem se pak kromě typu procesoru pojí i baterie. Tipaři odhadují, že model Ace 3 Pro půjde na trh s obřím akumulátorem s kapacitou 6100 mAh. Baterie navíc podporuje novou technologii, která zvýší její výkon a výdrž. Baterie údajně využívá zápornou křemíkovou elektrodu a má vysokou hustotu i při vysokém výkonu nabíjení.

OnePlus chystá baterie nové generace

Nyní OnePlus ústy svého šéfa, pana Li Jie, na čínském Weibo potvrdil spolupráci se společností CATL. Tato společnost je světovým výrobcem baterií do elektrických vozidel, systémů pro skladování energie a systémů pro správu baterií. Z této spolupráce vzešla nová technologie baterií s názvem “OnePlus Glacier Battery”. Li Jie sice neprozradil detaily o této nové technologii, pouze se omezil na marketingová provolání. Podle nich je to technologie, která odstartuje “revoluci ve výdrži akumulátorů” chytrých telefonů. Zažijeme tak průlom v oblasti výdrže a začátek nové éry. Co přesně to znamená ukáže čas a prověří reálná praxe.

Dále šéf OnePlus potvrdil, že už 20. června/júna dojde v Číně na uvedení prvního telefonu s novou baterií Glacier. Jestliže o nové baterii nemůžeme nic potvrdit, tak v tomto případě můžeme s téměř stoprocentní jistotou říci, že půjde o chystaný telefon Ace 3 Pro. Navíc tím Li Jie naznačil i termín jeho čínské představovačky. A protože termín uvedení je na spadnutí, počítáme s tím, že v nejbližších dnech OnePlus prozradí nějaké podrobnosti.