Asi všichni fanoušci skládacích telefonů vědí, že v tomto segmentu má své nezastupitelné místo i společnost Motorola. Jejich produktová řada Razr si po prvotních problémech a vysokých cenách přece jen získala popularitu. Loňské modely Motorola Razr 40 a Motorola Razr 40 Ultra se po čínském uvedení dostaly i na trhy globální. A ani letos nebudeme ochuzení o nové skládací véčka. Vše totiž nasvědčuje tomu, že se chystá model Motorola Razr 50 a také Razr 50 Ultra.

O obou telefonech řady Motorola Razr 50 se mluví už nějakou dobu. Proto díky certifikaci Tenaa známe hlavní specifikace modelu Razr 50 Ultra a testy Geekbench zase potvrdily některé parametry standardního véčka. Výrobce se už pomalu chystá na čínskou představovačku obou nových skládacích telefonů a podle prvních informací ji naplánoval už na 25. června/júna. Nu a protože i loni telefony putovaly i na globální trhy, mezinárodní fanoušky zajímá, kdy se telefony podívají za hranice Číny.

Globální uvedení řady Motorola Razr 50 za pár dnů

Také globální uvedení telefonů řady Motorola Razr 50 je už na dohled. MotorolaUS totiž na svém oficiálním účtu na platformě X potvrdila termín představovačky. Je rozhodně zajímavé, že se shoduje s termínem čínského uvedení a je také naplánovaný na 25. června. Samotná upoutávka je ale velmi krátká a jednoduchá. Ukazuje jen dva skládací véčkové telefony v barvě oranžové a fialové se zády z umělé kůže. V závěru teaseru pak vidíme sedm barevných variant, které zřejmě výrobce rozdělí mezi oba telefony.

Termín globálního uvedení tedy známe a jistě nebude od věci rychle shrnout zatím známé specifikace obou modelů. Oba telefony řady Motorola Razr 50 mají stejný vnitřní OLED displej s úhlopříčkou 6,9 palce. Vnější obrazovka u modelu Ultra má 3,6 palce a u standardního modelu dokonce 3,63 palce.

U modelu Ultra dále očekáváme procesor Snapdragon 8s Gen3 a u hlavního duálního fotoaparátu dva 50 MPix snímače, kdy jeden z nich je teleobjektiv s 2× zoomem. Kapacita baterie je 4000 mAh. Standardní model pak pohání procesor Dimensity 7300X, který je speciálně určený pro véčkové telefony. Hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix a 13 MPix senzory. Druhý z nich je pravděpodobně širokoúhlý. Baterie má kapacitu 4200 mAh. V rámci cen telefonů tipaři odhadují, že zůstanou stejné jako u loňských modelů řady Razr 40.