Chystaný telefon Samsung Galaxy S24 FE je to, na co se v poslední době soustředí tipaři a také mnozí fanoušci značky. Telefon je totiž levnější alternativou vlajkových modelů Galaxy S24 a zatím se o něm šíří zvěsti, že jeho uvedení se odkládá na konec letošního roku. Podobně na tom byly i předchozí model “fanouškovské edice”, takže nás nějaký ten odklad už nepřekvapí.

Doposud se tipaři soustředili na specifikace chystaného telefonu Samsung Galaxy S24 FE, ale nyní jsou na stránkách Giznext první renderované obrázky, na kterých se jako vždy podílel designér OnLeaks.

Jak vypadá model Samsung Galaxy S24 FE?

Asi jednoduše by se dalo říct, že u designu telefonu Samsung Galaxy S24 FE nedochází k nějakým radikálním změnám. Je podobný jako u vlajkových modely Galaxy S24 a S24 Plus. A ve srovnání s modelem Galaxy S23 FE došlo jen k drobným kosmetickým změnám. Podle renderů půjde telefon na trh v barvě světle zelené a černé. Má plochý čelní i zadní panel a středové rámy jsou také ploché. V levém horním rohu zad jsou tři okruží modulu hlavního fotoaparátu, která vystupují nad úroveň zad. Napravo od nich je LED blesk.

Na pravé hraně zařízení leží kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Tlačítka se ale ve srovnání s modelem Galaxy S23 FE zdají být poněkud subtilnější. Na spodní hraně telefonu Samsung Galaxy S24 FE pak vidíme slot pro SIM karty, port USB-C, mřížku reproduktoru a mikrofon. Rámečky kolem displeje také ve srovnání s loňským modelem FE zeštíhlely a ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru.

Podle předchozích informací má model Galaxy S24 FE 6,65 palcový AMOLED displej a z benchmarkových testů víme, že jej pohání procesor Exynos 2400. S čipsetem do páru jde 8 GB operační paměti a k dispozici prý bude i verze s 12 GB RAM. V rámci interního úložiště se údajně dočkáme kapacity 128 GB a 256 GB. Tipaři očekávají i baterii s kapacitou 4500 mA a podporou rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Hlavní fotoaparát prý tvoří snímače s rozlišením 50 MPix, 12 MPix a 10 MPix. Další specifikace jsou zatím v utajení.