Dnes tak trochu porušíme naši tradici. Pokud pravidelně čtete naši rubriku Vychytávky z Číny, tak jistě víte, že vám ji vždy servírujeme jako zákusek po nedělním obědě. Ovšem dnes ji nabízíme už v sobotu a také v jiném čase.

Jinak se ale nic nemění. Stejně jako vždy jsme se prošli po čínských e-shopech. A ve slevových akcích vybrali tři gadgety, které jsou opět levné a praktické. Hodí se do domácnosti i na cesty a proto se na ně bez dalších řečí rovnou podíváme.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Solární panel jako power banka

Nabíjení telefonů a dalších zařízení je pro mnohé výrobce velkou výzvou. Ať už jde o větší kapacity baterií, technologie pro úsporu energie a nebo power banky. A právě power banky využívá mnoho z nás při cestování, dovolených na lesní samotě, nebo při outdoorových aktivitách. Klasických power bank je na trhu velké množství. Ovšem už několik let se prodávají i přenosné solární panely, které se díky jejich velikosti pohodlně vejdou třeba do batohu. Proto se výborně hodí pro využití při výše zmíněných aktivitách. Tento přenosný solární panel má hmotnost 510 gramů, takže jej při túře jednoduše připneme na batoh a můžeme nabíjet. Podmínkou je ovšem to, že svítí slunce. Panel je odolný vůči vodě podle certifikace IP65 a dokáže nabíjet 2 USB zařízení zároveň. Cena ve slevě spadla na 39,23 dolaru.

Kryt na 3D tiskárny

3D tiskárny zažívají v poslední době celkem slušný boom. A to nejen ty pro průmyslové využití. Na trhu jsou i menší domácí hobby tiskárny, které se velmi dobře prodávají. Pokud jste si také nějakou 3D tiskárnu pořídili, možná se vám hodí tento praktický kryt. Jeho rozměry jsou 550 × 650 × 750 mm a hmotnost se zastavila na 1,7 kg. Díky tomu se dobře hodí na celou škálu domácích 3D tiskáren. Kryt je odolný vůči ohni, vysokým teplotám, vodě i prachu. Je stabilní, takže nehrozí, že by při tisku spadl. Jeho sestavení je jednoduché. Navíc cena ve slevové akci spadla na 41,96 dolaru a v nabídce je kryt v černé barvě.

Noční lampa pro děti

Blíží se konec školního roku a možná už teď přemýšlíte, co své ratolesti pořídíte jako odměnu za hezké vysvědčení. Pokud ano, máme tu pro vás tip na noční lampu do dětského pokoje. Je to vlastně takový malý astronaut, který svítí jako lampa a má v sobě navíc zabudovaný i projektor. Projektor promítá na stěny a strop hvězdné nebe, které děti krásně uspí. Na Aliexpress je nyní lampička zlevněná, její cena začíná na 7,37 dolaru a na výběr je připraveno několik variant.