Je asi zbytečné připomínat, že i letos v létě proběhne velká prezentační akce Galaxy Unpacked společnosti Samsung. Údajně je připravená na 10. července/júla a proběhne ve francouzské Paříži. Asi také není potřeba uvádět, že hlavními hvězdami večírku budou skládací telefony Samsung Galaxy Z Fold 6 a Galaxy Z Flip 6. Kromě nich výrobce představí novou generaci svých chytrých hodinek a zřejmě i prsten Galaxy Ring.

Protože i tipaři považují uvedení nových skládacích telefonů Samsung Galaxy Z Fold 6 a Galaxy Z Flip 6 za důležitou akci roku, pravidelně nás o chystaných strojích informují. Proslýchá se například, že oba telefony půjdou na všechny trhy výhradně s procesorem Snapdragon 8 Gen3. Jejich základní design se ale nijak zásadně nezmění. První z nich se opět bude skládat jako kniha a druhý pak bude véčkový. U obou modelů tipaři avizují baterii s větší kapacitou, ale výkon nabíjení se nezvýší. Dále očekávají i více barevných variant a podporu Galaxy AI. Dojde prý také na vylepšení hardware.

Jak se změní ceny telefonů Samsung Galaxy Z Fold 6 a Z Flip 6?

Nu a protože se uvedení nových skládacích telefonů kvapem blíží, začínají se tipaři zajímat i o jejich ceny. Na stránkách SmartPrix se nyní objevily odhady cen, se kterými se prý telefony dostanou na americký trh. V obou případech tipaři naznačují, že ceny ve srovnání s loňskými modely narostou. Jisté zvýšení cen se samozřejmě očekávalo, ale přece jen ne tak vysoké.

Nejdříve se podíváme na ceny modelu Samsung Galaxy Z Fold 6. Stejně jako loni půjde telefon na trh ve třech paměťových konfiguracích s 256 GB, 512 GB a 1 TB interního úložiště. První paměťová verze prý na americkém trhu přijde na 1899,99 dolaru. Druhá na 2019,99 dolaru a třetí na 2259,99 dolaru. Na trh půjdou barvy Navy, Silver Shadow a Pink. Véčkový Galaxy Z Flip 6 dostane dvě paměťové verze s 256 GB a 512 GB. U první verze cena v Americe naroste na 1099,99 dolaru a u druhé na 1219,99 dolaru. Na trh půjdou barevné varianty Mint, Silver Shadow, Yellow a Blue. Jde sice zatím jen o odhady, ale je pravda, že v některých případech se tipaři příliš nemýlí. Je otázkou, jak na vyšší ceny zareagují potenciální kupci a případně i konkurence.