Také už netrpělivě čekáte na uvedení telefonu Samsung Galaxy S24 FE? Pak asi víte, že uvádění modelů fanouškovské edice se zpravidla každým rokem opozdí a ani letos to nevypadá jinak. Tipaři sice ze začátku odhadovali, že telefon dorazí zřejmě už v létě, ale pak své odhady přehodnotili. Nyní se proslýchá, že jej výrobce představí až na konci roku a nebo dokonce na začátku roku příštího.

Ať už se představovačka modelu Samsung Galaxy S24 FE odehraje kdykoli, tipaři nás celkem pravidelně informují o některých z jeho parametrů. Před pár dny jsme se například dozvěděli, jaký primární senzor hlavního fotoaparátu telefon dostane. Dlužno dodat, že nějaké zásadní vylepšení se nechystá. Fanoušky samozřejmě také zajímá, jaký procesor výrobce u modelu Galaxy S24 FE použije. Prvotní odhady tipařů ukazují na Exynos 2400. Zda je tomu opravdu tak nyní poodhalily benchmarkové testy Geekbench.

Testy u modelu Samsung Galaxy S24 FE odhalily procesor Exynos

Samsung Galaxy S24 FE prošel benchmarkovými testy Geekbench s kódovým označením SM-S721B. Ve výpisu vidíme, že jej pohání procesor s označením s5e9945. Čipset má deset jader rozdělených do čtyř clusterů s architekturou 1/2/3/4. Maximální takt na primárním jádru Cortex-X4 je 3,11 GHz. Deset jader a architektura jasně ukazují na procesor Exynos 2400, ale zdá se že primární jádro je podtaktované z původních 3,21 GHz. Zbytek taktovacích frekvencí je stejných a stejná je i GPU Xclipse 940.

Ve výpisu dále vidíme, že procesor při testech doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 14, ke kterému výrobce jistě přidaá i svou nadstavbu One UI. A jaké skóre má podtaktovaný Exynos 2400? V Single-core testu získal telefon Samsung Galaxy S24 FE 2047 bodů a ve více jádrové testu pak 6289 bodů. Tipaři naznačují, že letos kromě paměťové verze s 8 GB operační paměti půjde na trh i verze s 12 GB RAM. Velikost RAM může být spojená s velikostí interní paměti, která má údajně 128 GB UFS 3.1, případně 256 GB UFS 4.0. Očekává se i baterie s kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Není vyloučená ani podpora 15 W bezdrátového nabíjení. Poslední parametr, který tipaři zmiňují je 6,7 palcový AMOLED displej. Zbývající specifikace jsou zatím v utajení.