Fanoušci společnosti Samsung jistě vědí, že kromě vlajkových telefonů řady Galaxy S se už pár let na trh dostávají telefony, které mají ve svém označení zkratku FE. Jsou jakousi levnější alternativou prémiových telefonů, ovšem jejich cesta na trh není úplně jednoduchá. Podobný osud měl i model Galaxy S23 FE, který ale nakonec debutoval loni v říjnu/októbri. A v podobném duchu se nese i uvedení letošního modelu Samsung Galaxy S24 FE.

Přestože tipaři původně uvažovali o tom, že Samsung telefon Samsung Galaxy S24 FE představí už na své letní akci Galaxy Unpacked, zdá se, že se jeho uvedení přesune až na konec letošního roku. Není prý ale vyloučeno, že Samsung telefon představí až na začátku roku 2025. Každopádně práce na telefonu stále běží a dávají prostor tipařům a jejich odhadům možných parametrů. Zdá se, po hardwarové stránce chystaný telefon FE vychází z loňské řady Galaxy S23 namísto letošních modelů Galaxy S24.

Samsung Galaxy S24 FE bez aktualizace hlavního fotoaparátu

S tím, že telefon Samsung Galaxy S24 FE nevychází z parametrů prémiových telefonů Galaxy S24 údajně dokazuje složení jeho hlavního fotoaparátu. Podle informací na stránkách GalaxyClub je prý stejné jako u modelů Galaxy S23 a Galaxy S23 FE, případně i Galaxy S24. Konkrétně jde o 50 MPix primární snímač Isocell GN3 s velikostí 1/1,57 palce a velikostí pixelu 1,0 μm. Samsung zřejmě miluje recyklaci některých součástek, ovšem u telefonů “fanouškovské edice” to nepřekvapí. Mají být funkční a cenově dostupnější než vlajkové telefony.

Sice v této chvíli máme informaci jen o primárním snímači hlavního fotoaparátu telefonu Samsung Galaxy S24 FE, ale připomeneme, že u modelu Galaxy S23 FE jej doplnil 12 MPix širokoúhlý objektiv a 8 MPix teleobjektiv Isocell GN3 s 3× zoomem.

Co se dalších specifikací telefonu Galaxy S24 FE týče, informace jsou zatím poměrně skromné. Tipaři odhadují, že výrobce zřejmě použije svůj vlastní procesor Exynos 2400. Nevylučují ale, že na některé trhy jej Samsung pošle s čipsetem Snapdragon. Dále očekávají 6,1 palcový AMOLED displej, až 12 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště a 4500 mAh baterii. Zkrátka a dobře v této chvíli těžko odhadovat, co chystaný telefon nabídne, takže počkejme, zda něco nenapoví samotný výrobce.