Společnost HMD v poslední době vydala několik telefonů pod svou vlastní značkou, přitom ale nezapomíná ani na telefony Nokia. Před dvěma měsíci došlo na uvedení několika funkčních telefonů Nokia, které jsou ale upravené tak, aby odpovídaly roku 2024. Tím ale, jak se zdá, nostalgické sklony společnosti HMD nekončí. Připravuje se totiž návrat ikonického telefonu Nokia Lumia, respektive telefonu s jeho designem. Podle informací tipaře @smashx_60 na platformě X chystané zařízení dostane název HMD Skyline. Další podrobnější zvěsti pak najdeme na stránkách NokiaMob.

První informace o telefonu HMD Skyline

U modelu HMD Skyline nelze přehlédnout designový jazyk Fabula, poprvé použitý u telefonu Nokia N9. Ovšem jasně žlutá barva nápadně připomíná model Nokia Lumia 920. Jedním ze základních rysů designu Fabula jsou totiž ostré hrany a jasné barvy, a přesně to splňuje chystaný telefon.

Parametry telefonu HMD Skyline ovšem odpovídají současnosti a telefonům střední třídy. Displej telefonu je typu AMOLED, je dotykový a má rozlišení FullHD+. Obnovovací frekvence prý dosáhla až na 120 Hz a nechybí ani podpora HDR10+. Na postu procesoru pak najdeme čipset Snapdragon 7s Gen2 spárovaný s 8 GB/12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Telefon podporuje Bluetooth 5.2 a dokonce i NFC. Má duální reproduktory s technologií OZO. Slušným bonusem je i odolnost podle certifikace IP67.

Baterie podle tipařů má celkem slušnou kapacitu 4900 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 33 W. Snímač otisků je integrovaný do displeje. Tipaři dále očekávají, že model HMD Skyline běží na operačním systému Android 14. Samozřejmě tipaři nezapomněli ani na foto výbavu. Odhadují, že hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 108 MPix snímačem s podporou OIS, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix senzorem, který buď funguje jako makro objektiv nebo hloubkový senzor. Přední kamera údajně dostala 32 MPix snímač. A jak na tom může být telefon HMD Skyline s cenami? Na evropském trhu se mohou pohybovat mezi 522 až 539 euro.