Společnost Oppo nedávno avizovala, že připravuje nové telefony řady Oppo Reno 12 na globální trhy. Modely Reno 12 a Reno 12 Pro debutovaly v Číně před koncem minulého měsíce. Proto je jasné, že výrobce nechce otálet s jejich mezinárodním uvedením. Této informace se velmi rychle chytili i tipaři a začali zjišťovat s jakými specifikacemi Oppo pošle nové telefony do světa.

Známý tipař Sudhanshu Ambhore zveřejnil na platformě X jednak snímky globálních verzí telefonů řady Oppo Reno 12 a kromě nich i kompletní specifikační listy obou globálních telefonů. Design zůstává stejný, ovšem už jen rychlý pohled na parametry odhalí, že se globální verze liší od těch čínských.

Změny parametrů u globálních modelů řady Oppo Reno 12

Výrobce specifikace globálních modelů Oppo Reno 12 zatím nepotvrdil, ale podle tipaře se dočkáme několika změn. Zdá, že výrobce specifikace poněkud očesal, a to zejména u procesoru a fotoaparátů. A proslýchá se i to, že na globální trhy půjdou telefony bez nabíječky v prodejní krabici.

První velká změna je u procesorů. Na čínský trh šel standardní model s čipsetem Dimensity 8250 a model Pro s procesorem Dimensity 9200 Plus. V soupisce parametrů globálních verzí vidíme, že oba telefony pohání čipset Dimensity 7300-Energy s maximálním taktem 2,5 GHz a GPU Mali-G615. U pamětí se na globálních trzích dočkáme u standardního modelu 12 GB RAM a 256 GB interní paměti a u modelu Pro pak 12 GB RAM a 512 GB interního úložiště. V obou případech je k dispozici i 12 GB virtuální RAM. Kapacita baterie je stejná jako v Číně, a to 5000 mAh a nemění se ani podpora 80 W kabelového nabíjení.

V rámci displejů telefonů Oppo Reno 12 se dočkáme jen dílčích změn. Obě AMOLED obrazovky mají úhlopříčku 6,7 palce, rozlišení 2412 × 1080 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Jsou ale zakřivené jen po bočních hraná, kdežto čínské verze mají zakřivení po všech čtyřech stranách. U globálních verzí se dočkáme i skla Gorilla Glass 7 a Gorilla Glass Victus. U čínských verzí je to v obou případech sklo Gorilla Glass Victus 2.

Poslední změna je u foto výbavy. Globální verze mají hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem Sony LYT-600 a 8 MPix širokoúhlým objektivem Sony IMX355. Poslední senzor u standardní verze je 2 MPix makro objektiv a u Pro verze 50 MPix teleobjektiv S5KJN5. Přední kamera má u globální verze modelu Reno 12 32 MPix senzor místo 50 MPix snímače u čínské verze. Pro modelu zůstává 50 MPix přední kamera. Počkejme ale, až tyto změny potvrdí i výrobce.