Společnost HMD neúnavně pracuje na telefonech, které vydává pod svou vlastní značkou. Po představení levných telefonů Pulse, Arrow, Aura a Vibe se údajně chystá na uvedení modelu HMD Atlas. Tento telefon, stejně jako model Vibe je prý určený pro americký trh. První informace o něm na platformě X sdílí tipař @smashx_60, který se specializuje na produkty a telefony společnosti HMD.

Co o telefonu HMD Atlas prozradil tipař

V rámci nových informací začneme designem telefonu HMD Atlas, protože tipař zveřejnil i jeho snímek. Vzhled je velmi jednoduchý s plochým displejem i zadním panelem. Kolem obrazovky jsou poměrně úzké rámečky, brada je jen mírně širší. Ve středu horní části displeje je “díra” pro přední kameru. Ani zadní panel si nepotrpí na nějaké designové výstřelky. Jeho jednolitost narušil jen malý obdélníkový modul hlavního fotoaparátu v levém horním rohu. V modulu jsou dvě okruží pro snímače a leží v něm i LED blesk. Na snímku je telefon vyvedený v olivově zelené barvě.

Displej telefonu HMD Atlas je podle tipaře typu IPS LCD s úhlopříčkou 6,64 palce, rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Jako procesor prý výrobce použil čipset Snapdragon 4 Gen2. Spároval jej s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit přes microSD kartu. Díky procesoru můžeme očekávat podporu 5G sítí a dále také Wi-Fi 5 (ac), Bluetooth 5.1 a NFC. Tipař také tvrdí, že nechybí ani 3,5 mm audio jack.

Co se foto výbavy modelu HMD Atlas týče, tak u hlavního fotoaparátu najdeme primární snímač s rozlišením 48 MPix a světelností f/1.8. Doplnil jej 5 MPix širokoúhlý objektiv, který také poslouží pro zachycení hloubky ostrosti. Přední kamera dostala 16 MPix senzor. Baterie má údajně kapacitu 5500 mAh a podporu rychlého nabíjení Quick Charge 4.0+. Jeho výkon ale tipař nezmiňuje. Rozměry telefonu jsou 163 × 75 × 8,75 mm při hmotnosti 210 gramů. Cenu na americkém trhu tipař odhaduje na 239,99 dolaru.