Také společnost Xiaomi se před několika lety přidala k celkem početné skupině výrobců chytrých telefonů, kteří mají ve svém portfoliu skládací telefony. První skládací telefon Mix Fold spatřil světlo světa v roce 2021, pak každým rokem došlo na uvedení jeho nové generace, což znamená, že poslední, Mix Fold 3, debutoval loni. Proto nikoho nepřekvapí, že se letos dočkáme jeho nástupce, modelu Xiaomi Mix Fold 4.

Telefon Xiaomi Mix Fold 4 je už evidentně v přípravách, protože prochází potřebnými čínskými certifikacemi. Na svém kontě má aktuálně certifikaci Ministerstva průmyslu a informačních technologií ( MIIT ) v Číně. A právě tato certifikace potvrdila některé z jeho specifikací.

Co zatím víme o skládacím telefonu Xiaomi Mix Fold 4

Telefon Xiaomi Mix Fold 4 prošel certifikací MIIT s kódovým označením 24072PX77C. Certifikace u tohoto telefonu potvrdila podporu pro několik síťových formátů jako je NR SA, NR NSA, TD-LTE, FDD, WCDMA, CDMA a GSM. Kromě toho je potvrzená také podpora pro satelitní připojení Tiantong a technologii Enhanced Mobile Broadband (eMBB). eMB je kategorie služeb 5G a nabízí větší šířku pásma a nižší latenci ve srovnání s běžnými službami 4G. To vše zároveň umožní uživatelům zůstat ve spojení i v místech se špatným pokrytím sítě. Navíc je to poprvé, kdy společnost Xiaomi integrovala satelitní komunikaci do skládacího telefonu.

Informace o další specifikacích skládacího telefonu jsou zatím ale poměrně kusé. Proslýchá se, že telefon může podporovat 5,5G sítě nebo sítě 5G-Advanced, což je další posun ve vývoji technologie 5G. Díky tomu se zvýší rychlost, latence a efektivita připojení. Tipaři dále odhadují, model Mix Fold 4 bude patřit mezi nejtenčí skládací telefony a dostane vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3. Baterie je údajně dvoučlánková s celkovou typickou kapacitou 5000 mAh. Očekávají i podporu pro rychlé kabelové i bezdrátové nabíjení. Výkon kabelového nabíjení je prý 100 W, výkon bezdrátového nabíjení nezmiňují. Ve foto výbavě zřejmě najdeme primární 50 MPix snímač OV50E, širokoúhlý objektiv OV13B a také periskopický teleobjektiv S5K3K1 s 5× zoomem. Selfie kamera má údajně 16 MPix senzor OV16F. Tyto parametry ale nejsou potvrzené.