Značka Honor se pomalu chystá na uvedení svého dalšího skládacího telefonu. Představovačku si naplánovala na 13. června/júna a půjde o takovou malou premiéru. Alespoň v tom duchu, že představí svůj první véčkový skládací telefon Honor Magic V Flip.

Nedávno jsme měli možnost vidět prvních pár snímků véčka Honor Magic V Flip. Je nepřehlédnutelné, že vnější displeje má telefon opravdu velký a zabírá celou polovinu zadního panelu. A nyní je na čínském Weibo k vidění i krátké video, které také upozorňuje na tuto velkou vnější obrazovku. Díky tomu si shrneme, co výrobce o displeji prozradil.

Externí displej telefonu Honor Magic V Flip

Video zveřejnil marketingový ředitel značky Honor, pan Jiang Hairong-Harrison. O displeji tvrdí, že je ten největší ve svém segmentu. Díky tomu umožní uživatelům přímo procházet běžně používané aplikace bez nutnosti telefon otevřít. Mezi aplikace, které se spouštějí přímo na vnější obrazovce patří například mapy, krátká videa nebo sociální komunikace. Z vnější obrazovky můžeme také otevírat služby, které často používáme. To znamená například objednání jídla nebo taxíku.

Zajímavé je i to, že vnější displej telefonu Honor Magic V Flip vytváří formát dvou obrazovek. Zhruba 35 % zabírá nezávislá část, na které se zobrazuje čas, datum a nebo upozornění. Zbývající část slouží pro spouštění aplikací, poměr stran je prý velmi podobný tomu, jaký má vnitřní displej.

Pokud srovnáme vnější displej véčkového modelu Magic V Flip s véčkem Galaxy Z Flip 5, který má úhlopříčku 3,4 palce, jejich funkčnost je velmi podobná. Ovšem model značky Honor má lepší poměr stran a díky tomu je používání aplikací pohodlnější. U modelu Oppo Find N3 Flip je zas nevyužitá oblast pod fotoaparátem a Magic V Flip zde zobrazuje datum, čas a notifikace. Samozřejmě do představovačky zbývá ještě nějaký čas, takže doufáme, že Honor ještě uvede nějaké podrobnější informace o vnějším displej a dalších specifikacích modelu Honor Magic V Flip.