Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Nothing Carl Pei se ve videu, které zveřejnil na sociální síti X, podělil o svou vizi umělé inteligence pro běžné uživatele. A zároveň ukázal první návrhy vylepšeného uživatelského rozhraní. Dále hovořil o telefonu Nothing Phone (3). Ten dorazí v příštím roce a přijde jako významný milník na cestě za vyladěnou umělou inteligencí pro běžné spotřebitele. A to včetně nových softwarových a hardwarových vychytávek.

Celé video ke zhlédnutí zde:

Hlavní body, které ve videu zazní (nejen o Nothing Phone (3)):

Nothing Phone (3)

– Společnost Nothing věří, že chytrý telefon je velmi důležitým zařízením pro revoluci v oblasti technologií umělé inteligence pro běžné spotřebitele.
– Je nezbytné přepracovat uživatelské rozhraní tak, aby umožňovalo vysoce personalizovanou a dynamickou uživatelskou zkušenost. Jelikož umělá inteligence má integraci na systémové úrovni napříč chytrými telefony.
– Zařízení, které disponuje umělou inteligencí musí být snadno pochopitelné, sympatické a vyvolávat pozitivní emoce.
– První informace o chystaném telefonu Nothing Phone (3), který se představí v příštím roce a bude představovat významný milník pro umělou inteligenci v produktech Nothing a přidá i spousty nových softwarových a hardwarových vychytávek.

Více informací pak můžete najít na https://cz.nothing.tech/.

A zde jen souhrn toho, co zatím víme.

NOTHING PHONE (3) ÚDAJNĚ NEBUDE VLAJKOVOU LODÍ

Podle poslední zprávy má chystaný telefon interní označení “Tetris” a kódové označení A015. Zatím ale o jeho specifikacích neexistuje příliš informací. Je však pravděpodobné, že opět nepůjde o vlajkový telefon. Ostatně i modely Phone (1) a Phone (2) mezi taková zařízení nepatřily. Připomeňme, že první telefon pohání procesor Snapdragon 778G+. Druhý model má Snapdragon 8+ Gen1, což je sice výkonný čipset, ale telefon s ním přišel v době, kdy prémiové telefony už měly Snapdragon 8 Gen2. Z výše uvedeného je zřejmé, že se výrobce v případě svých telefonů drží linie “dobře optimalizovaný hardware za slušnou cenu”. Nesmíme zapomenout ani na originální design, díky kterému jsou telefony Nothing nezaměnitelné.

Je proto pravděpodobné, že ve stejném duchu se ponese i model Nothing Phone (3). Tipaři u něj očekávají procesor Snapdragon 8 Gen2, případně Snapdragon 8s Gen3. Ale jde v této chvíli jen o odhady, takže je berme s rezervou. Nu a co se termínu uvedení týče i tady se výrobce drží určitého vzorec, kdy první i druhý telefon představil v červenci. Proto uvedení modelu Nothing Phone (3) tipaři očekávají ve stejném termínu.