Na akci Innovative Product Launch, která se konala 7. května v Dubaji, představila společnost Huawei zbrusu nový tablet MatePad 11.5″S. Jedná se o první tablet s novou generací displeje PaperMatte. Tato revoluční obrazovka, která je zároveň první svého druhu, přináší vysoký komfort pro oči a zážitek podobný práci s papírem. MatePad 11.5″S tak zavádí nové paradigma pro tablety určené kreativcům. Od 4. června je k dostání také na českém trhu za cenu 10 999 Kč.

Huawei MatePad 11.5″S: Nová generace displeje PaperMatte

Huawei MatePad 11.5"S

S obnovovací frekvencí 144 Hz a rozlišením 2,8K jsou technické specifikace zbrusu nového tabletu od Huawei působivé. Možná nejzajímavější a nejinovativnější věcí na něm však je jeho nová generace displeje PaperMatte Display, která je zároveň první svého druhu. Díky novým technologiím se na displeji podařilo snížit odrazivost povrchu pod 2 % a eliminovat 99 % rušivých vlivů světla. Díky displeji je tak tablet použitelný v jasně osvětleném vnitřním prostředí, a dokonce i venku na slunci. Ať už se uživatelé ocitnou kdekoli, mohou si číst nebo sledovat videa, aniž by jim zážitek kazily odlesky rušivého světla.

Obrazovka připomínající papír

MatePad 11.5″S nabízí barevný režim, v němž patentovaný algoritmus upravuje mapování mezi jasem, odstínem a teplotou barev. To přináší pocit, jako by se uživatelé dívali na papír a zajistí tak jejich očím větší pohodlí. Režim si stačí při čtení jednoduše zapnout. Nová generace displeje PaperMatte posouvá uživatelský zážitek díky čtení a psaní jako na papíře a očnímu komfortu o krok dál. O tom, že je tablet šetrný k očím, svědčí i řada certifikací, jako je například certifikace SGS Low Visual Fatigue 2.0 Premium Performance a certifikace TÜV Rheinland Reflection-Free.

Své psaní mohou uživatelé rozvinout v aplikaci Huawei Notes, která se nyní může pochlubit některými novými praktickými funkcemi. Funkce Note Replay má zvýšit efektivitu digitálních poznámek a jejich vyhledávání. Během schůzky si uživatel může jednoduše zapsat hlavní body a když se později ke svým poznámkám vrátí, stačí se dotknout poznámky a přehrát si zvuk z příslušné části schůzky. Aplikace také nabízí nová rychlá gesta, která uživatelům umožňují zaznamenat inspiraci v okamžiku, kdy je napadne. Při pořizování poznámek může uživatel vybrat text pomocí lasa a změnit jeho barvu, takže může efektivněji organizovat svou práci a studovat poznámky.

Nárůst kapacity baterie

Technologie dvoučlánkové baterie použitá v tabletu navíc umožňuje, aby tablet vydržel, i když uživatel bude zrovna tvořit své kreativní projekty jako o závod. Tato technologie paralelně spojuje dva články různých kapacit a velikostí. Výsledkem je 16% nárůst kapacity baterie, což znamená, že tablet vydrží nabitý i při dlouhých pracovních nebo studijních sezeních.

Huawei MatePad 11.5″S: Cena a dostupnost

Nový MatePad 11.5″S již můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Huawei za cenu 10 999 Kč.