Je to už víc než rok, co společnost OnePlus představila svůj historicky první tablet. Čekali jsme na něj docela dlouho a nyní čekáme už nějakou dobu na jeho nástupce. Je pravděpodobné, že tablet OnePlus Pad 2 je už v přípravách, ale zatím o něm moc nevíme. Proslýchá se snad jen to, že půjde o prémiové zařízení s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen3. Zda je to pravda mohou naznačit benchmarkové testy, které má už chystaný tablet za sebou.

Co u tabletu OnePlus Pad 2 potvrdily benchmarky

Začneme tím, že tablet OnePlus Pad 2 prošel benchmarkovými testy Geekbench s kódovým označením OPD2404. Testovací výpis uvádí, že jej pohání osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s interním označením “pineapple”. Jádra jsou rozdělená do čtyř clusterů s architekturou 1/3/2/2. Maximální takt na primárním jádru je 3,30 GHz. Z těchto údajů plyne, že jde skutečně o čipset Snapdragon 8 Gen3.

Ve srovnání s prvním OnePlus tabletem, který pohání procesor Dimensity 9000 je to skutečně posun směrem k prémiovým zařízením. Dodejme i to, že v případě tabletu OnePlus Pad 2 čipset Snapdragon 8 Gen3 při testech doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 14. V Single-core testu tablet získal 2103 body a ve více jádrovém testu pak 6297 bodů.

Další specifikace tabletu OnePlus Pad 2 ale benchmarky neprozradily. Nicméně je pravděpodobné, že kromě verze s 8 GB RAM se dočkáme i dalších paměťových konfigurací. Tipaři také zatím mnoho o specifikacích neprozradili. Odhadují ale, že jde zřejmě o přeznačený tablet Oppo Pad 3. Proto je možné, že OnePlus tablet dostane podobné nebo stejné parametry. Můžeme tedy očekávat 12,1 palcový LCD displej s jasem až 900 nitů a interní úložiště s kapacitou až 512 GB. Dále také zadní 13 MPix fotoaparát a přední 8 MPix kameru. Tablet zřejmě také dostane i baterii s kapacitou 9510 mAh a rychlé nabíjení s výkonem 67 W. Tyto specifikace v této chvíli ale nejsou potvrzené.