Červen je takový trochu zvláštní měsíc, kdy už asi všichni myslíme na dovolenou a prázdniny. A dost možná někteří už si delšího volna užívají právě teď. To ale nemusí nutně znamenat, že vypneme telefony nebo notebooky a izolujeme se od okolního světa. Pokud tedy zrovna dnes nejste úplně offline, můžete se jako vždy v tuto dobu podívat na naše pravidelné Vychytávky z Číny.

Dnes, stejně jako minulou neděli, vám nabídneme čerstvé tipy na gadgety čínské provenience. Opět jsme prošli e-shopy a z jejich obří nabídky vybrali tři zajímavé produkty. Možná je sice akutně nepotřebujete, ale třeba se vám zalíbí natolik, že si je prostě pořídíte. Ceny jsou totiž opět docela lidové a velký průvan v peněžence vám neudělají.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Bezkontaktní digitální teploměr

Pravidelné měření tělesné teploty se díky pandemii koronaviru stalo nedílnou součástí našich životů. Na to samozřejmě rychle reagovali i výrobci a proto na trhu najdeme nepřeberné množství různých typů teploměrů. Své místo na trhu našly hlavně bezkontaktní teploměry a k nim patří i tento malý čelní IR teploměr značky AiQUE. Má také dobře čitelný displej, na kterém se naměřená teplota zobrazí. Navíc je tu i světelný indikátor, který podle výše teploty svítí buď zeleně nebo červeně. Nabíjení teploměru probíhá přes USB kabel. Cena ve slevě spadla na sympatických 0,99 dolaru a v nabídce je teploměr v barvě černé a bílé.

LED žárovka s ventilátorem

Letošní rok je na vysoké venkovní teploty poměrně bohatý. A to máme před sebou ještě k léto, které je v posledních letech skutečně žhavé. Asi ne každý může vedra přežít u vody, nebo zavřený v lednici. Ale řešení problému je jednoduché. Stačí si pořídit stropní ventilátor, který je zabudovaný do 40 W LED žárovky. Lze jej ovládat dálkovým ovládáním, nastavit si tak teplotu a intenzitu světla a také jeho stmívání. Na ovladači samozřejmě nastavíme i intenzitu proudění vzduchu. Cena tohoto světla s ventilátorem také není vysoká a na Aliexpress začíná na 19,99 dolaru.

Elektrická plácačka na komáry

Pokrok nezastavíš. To platí i u takových věcí, jako je plácačka na mouchy a komáry. Zapomeňte na plácačky z dob našich babiček a pořiďte si tuhle čínskou vymoženost. Designově vzdáleně připomíná starou dobrou plácačku, ale lze ji použít nejen k manuálnímu zabíjení hmyzu. Funguje také jako noční lampa, která zároveň odpuzuje hmyz od vaší postele. Má vestavěnou 1200 mAh baterii, kterou lze jednoduše nabíjet přes port USB-C. A protože plácačka není příliš velká, je také snadno přenosná a dá se použít prakticky kdekoli. Klidně i při chytání ryb nebo kempování v přírodě. Cena ve slevové akci spadla na 20,41 dolaru.