Včera v Číně představila značka Vivo telefony řady Vivo S19 s atraktivním designem. Ale nachystala si také jedno překvapení a uvedla i hodinky Vivo Watch GT, které stejně jako telefony mají nový vzhled a jsou prvními chytrými hodinkami Vivo s obdélníkovým displejem. Navíc také podporují eSIM, ale tato funkce pravděpodobně zůstane dostupná pouze na čínském trhu.

Hlavní specifikace hodinek Vivo Watch GT

Jak již bylo řečeno, nové hodinky Vivo Watch GT mají obdélníkový barevný displej. Tělo je vyrobené z hliníkové slitiny a na pravé hraně je otočná korunka pro rychlejší ovládání. Displej je typu AMOLED s úhlopříčkou 1,85 palce a rozlišením 450 × 390 pixelů. Je pokrytý 2,5D na všech čtyřech hranách zakřiveným sklem a podporuje AOD. Na spodní části je senzor pro monitoring tepové frekvence a SpO2 senzor.

Baterie hodinek Vivo Watch GT má kapacitu 505 mAh, ovšem podpora bezdrátového nabíjení chybí. Akumulátor se nabíjí přes dvojitý pogo pin a speciální nabíječku. Co se výdrže akumulátoru týče výrobce udává, že je to v úsporném až 21 dní a 10 dnů běžného používání s vypnutou eSIM. Se zapnutou eSIM se doba výdrže zkrátí na 9 dní, případně na 3 dny. Konektivitu kromě LTE přes eSIM zastupuje Bluetooth 5.3 LE, GPS, GLONASS, GALILEO, Beidou, QR kódy a NFC. Dále je tu reproduktor a mikrofon pro telefonní hovory. Vivo Watch GT běží na Blue OS a nechybí ani podpora umělé inteligence.

Samozřejmě jsou tu klasické zdravotní funkce jako je celodenní sledování tepové frekvence, permanentní monitoring okysličení krve, monitoring spánku, sledování stresu a monitoring menstruačního cyklu. Zajímavou funkcí je detekce hluku, kdy vás hodinky při vysoké hladině hluku upozorní, abyste se přesunuli do méně hlučné oblasti. Ve výbavě je také více než 100 sportovních režimů, včetně “profesionálního trenéra”, vytrvalostních tréninků a dechového tréninku. Vivo Watch GT jdou na čínský trh v barvě černé, bílé, růžové a modré a cena za verzi s eSIM a koženým řemínkem je nastavená na 899 jüanů, což jsou zhruba 124 dolary. Verze s eSIM a pryžovým řemínkem přijde na 799 jüanů, tedy zhruba na 110 dolarů. Předběžné objednávky již běží, prodeje začínají 14. června/júna.