Už nějakou dobu není tajemstvím, že i letos se dočkáme nové generace skládacích véčkových telefonů společnosti Motorola. Na trh se pomalu chystají stejně jako loni dva modely, jmenovitě Motorola Razr 50 a Razr 50 Ultra. V poslední době se tipaři zabývali především modelem Ultra, který na Tenaa odhalil své hlavní parametry. Ovšem o standardním modelu víme snad jen to, že zřejmě dostane zbrusu nový procesor Dimensity 7300X.

Vzhledem k tomu, že chystaný skládací telefon Motorola Razr 50 právě prošel benchmarkovými testy Geekbench, podíváme se zda jej skutečně pohání Dimensity 7300X. Z testovacího výpisu také zjistíme, jak je na tom telefon s výkonem.

Geekbench potvrdil u modelu Motorola Razr 50 čipset Dimensity 7300X

Standardní model Motorola Razr 50 prošel testy Geekbench s procesorem s kódovým označením “alto” Čipset má osm jader rozdělených do dvou clusterů s architekturou 4/4. První čtyři jádra jsou taktovaná na 2,50 GHz, druhá čtyři jádra mají takt 2,00 GHz. Toto uspořádání dává jasně najevo, že jde skutečně o nový procesor Dimensity 7300X, který je určený pro skládací flipové telefony střední třídy. Je postavený na 4nm výrobní technologii s GPU Mali-G615 MC2.

Procesor při testech podle výpisu doplnilo 8 GB operační paměti. Telefon Motorola Razr 50 běžel na operačním systému Android 14. Je ale pravděpodobné, že na trh půjde víc paměťových verzí a Android 14 doplní nadstavba společnosti Motorola. A jak je na tom chystaný Razr 50 s výkonem? V Single-core testu získal 1033 body a ve více jádrovém testu pak 2751 bodů. Výkon je tedy velmi podobný tomu, který má i procesor Snapdragon 6 Gen1.

Co se dalších parametrů skládacího véčkového telefonu Motorola Razr 50 týče, tipaři odhadují, že má baterii s kapacitou 3950 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Mezi další specifikace pak údajně patří vnitřní pOLED displej s úhlopříčkou 6,9 palce a obnovovací frekvencí 120 Hz. Vnější displej má úhlopříčku 3,6 palce a lze jej použít i jako hledáček fotoaparátu, protože zabírá celou polovinu zadního panelu. Tipaři také očekávají zadní duální fotoaparát s primárním 50 MPix senzorem a 13 MPix snímačem. Zároveň je jasné, že standardní Razr 50 je levnější alternativou modelu Ultra. Představení očekáváme někdy v příštím měsíci.