Společnost Samsung pokračuje v rozšiřování řady telefonů střední třídy. V Brazílii totiž debutoval model Samsung Galaxy M35 a jeho uvedení na trh jsme očekávali, protože před dvěma měsíci prošel benchmarkovými testy. Testy odhalily, že tento stroj pohání procesor Exynos 1380, což se potvrdilo i při představovačce. Navíc je tu také několik dalších vylepšení, takže si nyní shrneme všechny specifikace.

Hlavní specifikace telefonu Samsung Galaxy M35

Design nového telefonu Samsung Galaxy M35 asi příliš řešit nemusíme, protože výrobce se i v tomto případě drží své zaběhnuté designové linie. Kolem displeje jsou mírně širší souměrné rámečky a ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Jednoduchý vzhled zadního panelu narušil jen modul hlavního fotoaparátu v levém horním rohu.

S-AMOLED displej má úhlopříčku 6,6 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. Jas obrazovky dosáhl na 1000 nitů. Jak již bylo řečeno, na postu procesoru u telefonu Samsung Galaxy M35 najdeme čipset Exynos 1380, který výrobce použil také u modelů Galaxy A35 a Galaxy A54. U nového telefonu M35 procesor doplnilo 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 1 TB. V rámci konektivity nechybí podpora 5G sítí, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 a USB-C. Snímač otisků je integrovaný do displeje a výrobce přidal i dva stereo reproduktory s Dolby Atmos.

Jedním z velkých vylepšení telefonu Samsung Galaxy M35 je jeho mohutná baterie, která má kapacitu 6000 mAh. Ovšem jak bývá u Samsungu zvykem, podporuje “jen” rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou One UI 6.1. Ve foto výbavě najdeme trojitý hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem s podporou OIS, 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera dostala 13 MPix senzor. V Brazílii jde telefon Samsung Galaxy na trh v barvě tmavě modré, světle modré a šedé. Prodeje běží na brazilských stránkách výrobce a cena je nastavená na 2699 brazilských realů, což jsou v přepočtu zhruba 523 dolary.