Společnost OnePlus s velkou slávou představila loni na podzim svůj historicky první skládací telefon. S velkou slávou proto, že mnozí fanoušci na něj čekali poměrně dlouho a výrobce jeho uvedení několikrát odložil. Jak dlouho ale budeme čekat na jeho nástupce, model OnePlus Open 2?

OnePlus Open 2 dorazí s vylepšeným pantem

Někteří z tipařů si mysleli, že druhý skládací telefon OnePlus Open 2 výrobce představí letos na podzim. Je to logický odhad, protože valná většina výrobců uvádí další generaci skládacích telefonů po roce. Ovšem známý tipař Digital Chat Station na čínském Weibo tvrdí, že letos na tento skládací telefon můžeme zapomenout. Dorazí prý až v prvním kvartálu příštího roku.

Z toho plyne, že jej výrobce zřejmě vybaví novým vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen4, který se na svůj debut chystá letos na podzim. Samozřejmě jde o první odhad a snad to tipaři vyjde. Dále hovoří o tom, že skládací telefon Open 2 dostane i další vylepšení. Připravuje se prý pro něj i vylepšený sklopný pant, tenký design a vnitřní skládací displej s menším záhybem.

Kromě toho se prý dočkáme i vnější obrazovky s vysokým rozlišením a hlavního fotoaparátu s periskopickým snímačem. Vzhledem k tomu, že loňský model OnePlus Open je přeznačený skládací telefon Oppo Find N3, nepřekvapí nás, když skládací model Open 2 půjde v jeho šlépějích. Možná dostane podobné nebo stejné specifikace jako chystaný model Oppo Find N4/N5. V této chvíli ale nemáme informace o dalších možných parametrech. Je ale zajímavé, že některé zvěsti poukazují na zpoždění dalšího skládacího telefonu Oppo, který se prý také letos neobjeví a dočkáme se jej až v příštím roce. Proto je pravděpodobné, že skládací Open 2 se skutečně chystá jako globální rebrand skládacího telefonu Oppo.