Fanoušci značky Nothing se už nějakou dobu radují z nového modelu Nothing Phone (2a) s parametry střední třídy. Telefon debutoval letos v březnu/marci a výrobce mu opět nadělil originální průhledný design a dvě barevné varianty, černou a bílou. Ovšem minulý měsíc vyšel tento telefon v Indii také v atraktivní tmavě modré barvě. Modrá barevná varianta měla velmi slušný ohlas a možná proto designéři společnosti Nothing začali uvažovat o další barevné variantě.

Mnozí potenciální kupci, kteří chtějí mít skutečně originální kousek rozhodně uvítají pestřejší nabídku barev. A přiznejme si, že černá a bílá spíš sedí poněkud konzervativnějším uživatelům. Nothing Phone (2a) se proto už brzy dostane na trh v nové barvě, ale jaká to bude je zatím trochu hádankou. Na oficiálním účtu značky Nothing na platformě X už visí upoutávka, že nová barva dorazí brzy. A je tu také upoutávka s textem Nothing (R), kdy je nápis vyvedený v černé, žluté a červené barvě. Černou barvu tedy vyloučíme a je otázkou, zda nová barva je žlutá, nebo červená a nebo je to kombinace obou barev. Potvrzení nové barevné varianty čekáme brzy a před tím si nyní shrneme hlavní parametry telefonu.

Hlavní specifikace telefonu Nothing Phone (2a)

Telefon Nothing Phone (2a) se chlubí 6,7 palcovým AMOLED displejem s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pohání jej procesor Dimensity 7200 Pro, který byl exkluzivně vyvinut ve spolupráci se společností MediaTek, poskytuje ten nejlepší výkon při optimální energetické spotřebě. Čipset je spojený s 8 GB/12 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště.

Ve foto výbavě telefonu Nothing Phone (2a) najdeme duální hlavní fotoaparát se dvěma 50 MPix snímači, kdy jeden z nich funguje jako širokoúhlý objektiv. Přední kamera dostala 32 MPix senzor. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 45 W. Snímač otisků je integrovaný do displeje a operačním systémem je Android 14 s nadstavbou Nothing OS 2.5.