Společnost Honor je pověstná tím, že se snaží poměrně výrazně investovat do vývoje inovativního hardware. Ovšem přizpůsobila se i stávajícímu trendu rozvoje umělé inteligence a své první řešení v tomto oboru představila na jednom z největších evropských akcí v oblasti nových technologií a inovací. VivaTech 2024 právě probíhá v Paříži a Honor zde představil svou čtyřvrstvou architekturu umělé inteligence.

Dále také zástupci značky oznámili, že tuto architekturu AI vyvinuli ve spojení s Google Cloud a objeví se v nejbližší době v jejich chytrých telefonech, ve kterých otevře nové možnosti bezpečného využití plného potenciálu AI. Honor také předvedl strategické zaměření na integraci umělé inteligence do uživatelského rozhraní Magic OS.

Podstata čtyřvrstvé architektury AI společnosti Honor

Už z označení 4-Layer AI Architecture je zřejmé, že architektura obsahuje čtyři různé úrovně nebo vrstvy. V základní vrstvě tvoří AI mezi zařízením a operačními systémy základ otevřeného ekosystému. Ten umožňuje sdílení výpočetního výkonu a služeb mezi zařízením a operačním systémem. Další vrstva AI na úrovni platformy umožní personalizaci operačního systému a interakci člověka se zařízením na bázi přidělování personalizovaných zdrojů.

Ve třetí vrstvě je umělá inteligence na úrovni aplikací. Představuje inovativní přístup ke generativním AI aplikacím. A konečně v poslední, čtvrté vrstvě, leží rozhraní pro cloudové služby a poskytne uživatelům snadný přístup ke cloudovým službám s upřednostněním ochrany soukromí.

V souvislosti s uživatelským rozhraním uvedli zástupci značky Honor, že součástí nadstavby Magic OS 8.0 je Magic Portal, který je postavený na záměru porozumění uživatelskému chování a díky tomu zjednoduší složité úkoly do jednokrokových procesů. Portál podporuje 100 špičkových aplikací v sedmi scénářích, včetně cestování, zasílání zpráv, vyhledávání, zábavy, nakupování a sociálních médií. V budoucnu Honor plánuje tyto scénáře dále rozšířit. A v neposlední řadě zástupci značky potvrdili, že už chystané telefony řady Honor 200 nabídnou jednu ze specifických funkcí umělé inteligence v oblasti portrétní fotografie, kterou vyvinuli ve spolupráci se známým francouzským fotografickým studiem Harcourt.