Fanoušci značky Vivo jistě vědí, že už nějakou dobu probíhají práce na telefonech Vivo S19 a S19 Pro. Podle prvotních informací opět půjde o telefony s atraktivním designem a velmi slušnou foto výbavou, jak je v této sérii zvykem. Zároveň ale tipaři počítají s tím, že chystané telefony nabídnou vylepšení v oblasti výkonu a zřejmě se dočkáme i nových funkcí fotoaparátů. Oba telefony za sebou navíc mají čínské certifikace 3C a MIIT, které potvrdily podporu pro rychlé kabelové nabíjení s výkonem 80 W. Ovšem o dalších parametrech v této chvíli nic moc nevíme. Pokusíme se ale podívat na design a parametry hlavního fotoaparátu.

Fotoaparát a design telefonů řady Vivo S19

První informace o změně designu najdeme na čínském Weibo, kam jeden z tipařů zavěsil dva snímky, které se tváří jako oficiální marketingové materiály. První upoutávka ukazuje vzhled zadního panelu chystaných telefonů a druhá upoutávka ukazuje složení hlavních fotoaparátů obou telefonů.

Pojďme nejdřív na design telefonů Vivo S19, který se poměrně radikálně mění. A to přesto, že o vzhledu modelů série S18 designéři tvrdili, že je zatím nejpovedenější, který kdy řada S měla. U nového vzhledu je modul hlavního fotoaparátu oválný a celkem výrazně vystupuje nad úroveň zadního panelu. V horní části oválu vidíme jedno velké okruží, pod kterým leží jedno menší okruží a kruhový LED blesk. Rozdíl mezi standardním modelem a modelem Pro je v uložení menšího okruží a LED blesku. Dále také vidíme, že telefony půjdou na trh ve třech barevných variantách. Barvy jsou jemné a pastelové. Tato upoutávka také naznačuje, že Vivo u těchto telefonů spolupracuje s populárním čínským seriálem Fox Spirit Matchmaker. Podrobnosti o tomto partnerství ale neznáme.

Rozdíl mezi standardním modelem Vivo S19 a modelem S19 Pro je také v uspořádání hlavního fotoaparátu. Hlavní fotoaparát modelu Pro je trojitý s primárním 50 MPix snímačem Sony IMX921 s podporou OIS. Dále je tu 50 MPix teleobjektiv Sony IMX816 s OIS a 50× zoomem. Posledním v sestavě je 8 MPix širokoúhlý objektiv. Přední kamera prý dostala 50 MPix senzor. Standardní model má hlavní fotoaparát duální s primárním 50 MPix snímačem s podporou OIS a 8 MPix širokoúhlým objektivem. Přední kamera má jako u modelu Pro rozlišení 50 MPix.