Společnost Vivo představila nový přírůstek do své řady Y, model Y200 Pro 5G. Tento chytrý telefon střední třídy se může pochlubit několika funkcemi, které se obvykle nacházejí v dražších zařízeních. To z něj činí zajímavou volbu pro uživatele, kteří hledají rovnováhu mezi výkonem a cenovou dostupností.

Vivo Y200 Pro 5G: Střední třída s prémiovými prvky

DISPLEJ S VYSOKOU OBNOVOVACÍ FREKVENCÍ

Model Y200 Pro 5G zaujme 6,78palcovým FHD+ zakřiveným AMOLED displejem. Tato technologie přináší živé barvy, hlubokou černou a vynikající kontrast pro pohlcující zážitek. Obnovovací frekvence 120 Hz, což je vlastnost, která není u telefonů střední třídy běžně k vidění, zajišťuje plynulý obraz a svižnější odezvu. Displej se navíc může pochlubit špičkovým jasem 1300 nitů, takže je snadno čitelný i za jasných venkovních podmínek.

VÝKON A SOFTWARE

Pod kapotou telefonu Y200 Pro 5G tepe 6nm procesor Qualcomm Snapdragon 695. Tento čipset je spárován s 8 GB operační paměti LPDDR4x, což zajišťuje plynulý multitasking a snadnou práci s každodenními aplikacemi. Společnost Vivo rovněž zahrnula 8GB rozšiřitelnou paměť RAM, která umožňuje telefonu v případě potřeby dočasně využít úložiště pro další výkon. Kapacita úložiště je 128 GB UFS 2.2, což nabízí dostatek prostoru pro aplikace, fotografie a videa. Uživatelé mohou úložiště dále rozšířit až o 1 TB pomocí microSD karty.

Vivo Y200 Pro 5G

Telefon běží na nejnovějším operačním systému Android 14, nad kterým je nadstavba Funtouch OS 14 společnosti Vivo.

FOTOAPARÁTY

Model Y200 Pro 5G je na zadní straně vybaven systémem tří fotoaparátů. Hlavním snímačem je 64megapixelový fotoaparát se světelností f/1,79, který dokáže pořizovat detailní snímky za většiny světelných podmínek. Dvoumegapixelový hloubkový snímač pomáhá při pořizování snímků v portrétním režimu, zatímco 16megapixelový přední fotoaparát slouží k selfie a videohovorům.

Vivo Y200 Pro 5G: Další specifikace

Společnost vybavila Y200 Pro 5G baterií o kapacitě 5 000 mAh. V kombinaci s procesorem Snapdragon 695 slibuje tato kapacita baterie většině uživatelů celodenní používání na jedno nabití. Co se týče dobíjení, telefon podporuje 44W rychlé nabíjení, které umožňuje rychlé doplnění baterie v případě potřeby.

Y200 Pro 5G nabízí komplexní sadu možností připojení. Včetně podpory dvou SIM karet pro sítě 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 a NFC pro bezkontaktní platby. Dále je zde čtečka otisků prstů pod displejem.

Vivo Y200 Pro 5G: CENA A DOSTUPNOST

Vivo Y200 Pro 5G se dodává ve dvou barevných variantách: Silk Green a Silk Black. Cena varianty 8 GB RAM a 128GB úložištěm je 300 USD.