Značka Poco před týdnem potvrdila, že na 23. května/mája plánuje prezentační akci, na které představí telefony řady Poco F6. Zároveň také potvrdila, že telefony dostanou nový procesor Snapdragon 8s Gen3, který jim dodá slušný výkon a zároveň udrží jejich cenu na uzdě. Ovšem kromě telefonů Poco chystá na představovačku i svůj historicky první tablet Poco Pad. Podle informací na stránkách ShiftDelete má tablet debutovat společně s telefony série F6.

Co můžeme u tabletu Poco Pad očekávat?

Podle toho, že tablet Poco Pad prošel několika globálními certifikacemi s označením 2405CPCFBG je zřejmé, že jej výrobce pošle na několik mezinárodních trhů, včetně Evropy. A asi nikoho nepřekvapí, že podle tipařů jde o rebrand čínské verze tabletu Redmi Pad Pro. Poco sice ještě specifikace tabletu nepotvrdilo, ale pokud se tipaři nemýlí, můžeme očekávat stejné, nebo velmi podobné parametry jako má tablet Redmi.

Tipaři odhadují, že tablet Poco Pad dostane procesor Snapdragon 7s Gen2. Čipset je postavený na 4nm výrobní technologii a je určený pro zařízení střední třídy. Nabízí dostatečný výkon pro práci i zábavu a dokonce zvládne i nenáročné herní tituly. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou Poco Hyper OS 1.0. Co se displeje týče, tak ten je podle tipařů typu IPS LCD. Má úhlopříčku 12,1 palce a rozlišení 2560 × 1600 pixelů. Obnovovací frekvence údajně dosáhne na 120 Hz.

V rámci konektivity tipaři očekávají, že tablet půjde na trh jen ve verzi s Wi-Fi, konkrétně ve verzi s Wi-Fi 6 pro rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení. Dále očekávají paměťové konfigurace s až 8 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. A v neposlední řadě vsázejí i na baterii s kapacitou 10000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Ve foto výbavě prý najdeme dva 8 MPix širokoúhlé snímače, jeden na přední a druhý na zadní straně. Všechny výše uvedené parametry ale výrobce nepotvrdil. Počkejme proto na jejich potvrzení na představovačce.