Společnost iQOO se sice soustředí na produkci herních telefonů, ale v jejich portfoliu najdeme i tablety, respektive jeden tablet. Jde o loni na jaře vydaný model iQOO Pad, který pohání procesor Dimensity 9000 Plus. Proslýchá se ale, že se na čínský trh chystají další nové tablety, a to iQOO Pad 2 a iQOO Pad 2 Pro. Tipaři odhadovali, že půjde o skutečně výkonná zařízení, protože první z tabletů dostane procesor Snapdragon 8s Gen3 a druhý pak čipset Dimensity 9300 Plus.

Ostatně také samotný výrobce vypustil na čínské Weibo upoutávku, ve které potvrdil procesor Dimensity 9300 Plus u tabletu ve verzi Pro a potvrdil i to, že jde o světově první tablet s tímto čipsetem. Stále jsme ale čekali na to, kdy oznámí termín představovačky. I na tuto otázku už ale známe odpověď. Tablety řady iQOO Pad 2 budou v Číně debutovat 31. května/mája.

Co zatím víme o tabletech řady iQOO Pad 2

Vzhledem k tomu, že na oficiálních čínských stránkách výrobce už visí první upoutávky, máme tu podrobnosti o jejich designu a některých specifikacích. Vzhled tabletů je velmi jednoduchý. Kolem displeje jsou celkem úzké rámečky a na zadním panelu vidíme kruhový modul hlavního fotoaparátu. Tělo se zdá být poměrně štíhlé a na snímcích je tablet vyvedený v kovově šedé barvě.

Další upoutávky potvrdily, že standardní verze iQOO Pad 2 skutečně pohání procesor Snapdragon 8s Gen3 a model Pro čipset Dimensity 9300 Plus. K dalším parametrů, které tipaři v této chvíli odhadují patří 12,1 palcový LCD displej u standardního modelu. Obrazovka má rozlišení 2800 × 1968 pixelů a obnovovací frekvenci 144 Hz. Verze Pro pak prý má 13,1 palcový displej s rozlišením 3096 × 2064 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz.

Baterie má v prvním případě kapacitu 10000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 44 W. Ve druhém případě je to 11500 mAh akumulátor s podporou 66 W nabíjení. V rámci pamětí se údajně dočkáme až 12 GB, případně až 16 GB RAM a až 512 GB interní paměti. iQOO Pad 2 má 5 MPix přední kameru a 8 MPix zadní fotoaparát. Model Pro má vpředu 8 MPix snímač a na zádech 13 MPix senzor. Počítáme s tím, že výrobce některé z výše uvedených specifikací potvrdí ještě před uvedením tabletů.