Letní prezentační akce Galaxy Unpacked společnosti Samsung se nezadržitelně blíží. Jak bývá zvykem, svou premiéru zde odehraje nová generace skládacích telefonů řady Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Kromě nich se ale dočkáme nových hodinek ze série Samsung Galaxy Watch 7. Podle nedávných informací se letos chystají tři verze hodinek s kódovým označením SM-L300/L305, SM-L310/L315 a SM-L700/L705. Ovšem debutovat bude i model Galaxy Watch FE, který má kódové označení SM-R861. A protože hodinky už prošly certifikací FCC, máme tu dnes další novinky o některých parametrech.

Samsung Galaxy Watch 7 s 15 W bezdrátovým nabíjením

Podle informací na stránkách MySmartPrice a výpisu z certifikace FCC hodinky Samsung Galaxy Watch 7 s čísly modelů SM-L300 a SM-L310 nabízejí připojení Wi-Fi a pravděpodobně mají průměry 40 mm a 44 mm. Modely s označením SM-L305 a SM-L315 by mohly být variantami s připojením LTE.

Certifikační výpis FCC dále odhalil, že hodinky Samsung Galaxy Watch 7, konkrétně model s označením SM-L305 podporuje bezdrátové nabíjení s výkonem 15 W. I když u telefonů je bezdrátové nabíjení s výkonem 15 W poměrně nízké, u hodinek je to ale rozhodně krok dopředu: Pokud výkon nabíjení srovnáme s hodinkami Galaxy Watch 6 a Watch 5, které podporují 10 W nabíjení je to posun. Certifikace FCC pak také potvrdila označení nabíječky, které je EP-OL300. Kapacita baterie chystaných hodinek ale ve výpisu uvedená není.

Co se týče hodinek Samsung Galaxy Watch FE, které certifikací také prošly s kódovým označením SM-R861, je potvrzená podpora 5 W bezdrátového nabíjení. Je to tedy stejný výkon nabíjení jako u modelu Galaxy Watch 4. Jako u všech modelů s označením FE očekáváme, že právě tyto hodinky jsou levnější alternativou k modelům Galaxy Watch 7. Je také zřejmé, že dostanou nižší specifikace. Více informací o parametrech hodinek z výpisu nevyčteme. Tipaři ale odhadují, že poběží na operačním systému Wear OS 5 postaveném na Androidu 14. A proslýchá se také, že dostanou procesor Exynos W940 a nové nebo vylepšené funkce.