Společnost HMD letos na jaře avizovala, že představí osm nových telefonů. Čtyři z nich jsou modely Nokia a další čtyři vyjdou pod značkou HMD. Hodně se mluvilo zejména o modelech Pulse, protože jde o nepříliš drahé telefony. Nyní výrobce na svých oficiálních stránkách představil model HMD Pulse Plus Business Edition. Už z názvu je zřejmé, že funkce telefonu cílí na podnikatele. Ovšem kromě toho je tento telefon zaměřený i na udržitelnost a bezpečnost.

Design a displej telefonu HMD Pulse Plus Business Edition

Vzhledem model HMD Pulse Plus Business Edition nezapře, že patří do řady Pulse. Vypadá totiž podobně jako standardní model a jeho vzhled je jednoduchý. Kolem displeje jsou celkem úzké a souměrné rámečky a ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Záda telefonu jsou plochá a v jejich levém horním rohu je menší obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a LED bleskem. IPS displej má úhlopříčku 6,56 palce, rozlišení 1612 × 720 pixelů a obnovovací frekvenci 90 Hz. Poměr stran je 20:9.

Další parametry

Nízkou cenu telefonu HMD Pulse Plus Business Edition zajistil procesor Unisoc T606, který je spárovaný s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie QuickFix má kapacitu 5000 mAh a je vyměnitelná, což se v dnešní době nevidí příliš často. Zde také vidíme odkaz na udržitelnost. Ostatně výrobce tvrdí, že celkově si telefon uživatelé zvládnou opravit sami a to včetně výměny displeje, výměny nabíjecího portu a nebo poškrábaného zadního krytu. Navíc je tu i příslib 5 let bezpečnostních aktualizací a 3 letá záruka.

V rámci konektivity je tu podpora pro Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC, OTG a port USB-C 2.0. Důležité jsou u telefonu Pulse Plus Business Edition jeho “podnikatelské” funkce. Je to například služba Firmware-Over-The-Air (FOTA), která umožní uživatelům spravovat a aktualizovat aplikace nainstalované na více zařízeních najednou. Dále je to uzamčení sítě, kódování pin pad a nebo možnost deaktivovat biometrickou identifikaci během nastavování. Telefon dále podporuje firemní kompatibilitu s bezpečnostními funkcemi, jako je vypnutí pouze pomocí PIN.

Samozřejmě nezapomeneme ani na foto výbavu. Přední kamera má rozlišení 8 MPix a hlavní fotoaparát tvoří primární 50 MPix snímač a sekundární blíže nespecifikovaný senzor. Model Business Edition jde na trh v barvách Apricot Crush, Glacier Green a Midnight Blue a jeho cena v Evropě je nastavená na 199 euro, což je v přepočtu zhruba 4917 Kč.