Jaro je v plném proudu, venku je krásně, takže víkend jednoznačně láká k výletům do přírody a nebo třeba na zahrádku vaší oblíbené hospůdky. Ale snad si uděláte i trochu času na naši pravidelnou rubriku Vychytávky z Číny, ve které vám každou neděli po poledni nabízíme tři tipy na zajímavé čínské gadgety. I dnes jsme proto nahlédli na stránky čínských e-shopů a vybrali “vymoženosti”, které snad zaujmou.

Minulý díl byl takovým pelmelem čínských gadgetů, které se snažíme vybírat tak, aby byly pokud možno praktické a zároveň i levné. A také v dnešním dílu rubriky Vychytávky z Číny vám nabídneme takovou malou směsici tří tipů na věci praktické, které se hodí do domácnosti a jejich cena vám průvan v peněžence neudělá. Takže pojďme rovnou na to.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Malý přenosný ventilátor

K jaru a létu neodmyslitelně patří slunce a teplo. Někdy je ho ovšem přespříliš a je potřeba se ochladit. Pokud jsme u vody, stačí se okoupat. Ale pokud trávíme parné dny v kanceláři bez klimatizace, může se výborně hodit tento malý, skladný a snadno přenosný ventilátor. Je to malá designově celkem povedená krabička s řemínkem. Jednoduše si jej pověsíme na krk a spustíme proud chladivého vzduchu. Samozřejmě jej můžeme také položit na stůl v kanceláři nebo noční stolek u postele. Jeho použití je všestranné a cena ve slevě spadla na sympatických 6,99 dolaru. V nabídce je ventilátor ve třech barvách.

Dekorativní LED pásky

Pro někoho možná zbytečnost, pro jiného naopak zajímavá záležitost pro nasvícení domácnosti. Bavíme se o tenkých LED páscích, které lze ovládat malým dotykovým ovladačem a podle libosti nastavit úroveň osvětlení. Pásky jsou odolné podle certifikace IP20, takže je můžeme použít například k podsvícení zrcadla v koupelně a nebo v podstatě kdekoli, kde potřebujeme jednoduché podsvícení a nebo jen světelnou dekoraci. Na Aliexpress je nyní ve slevě pásek o délce 1 metru ve třech barvách s cenou 1,99 dolaru.

Tester kvality vody

Nechcete nic riskovat a pořídili jste si nádobu s filtrem, ve které si čistíte vodu, která vám teče z kohoutku? Nebo vám jen postačí si kvalitu “kohoutkovky” otestovat? Není nic jednoduššího, než si pořídit malý a snadno přenosný tester vody. Tester má velikost běžného pera. Reaguje na organické sloučeniny a těžké kovy jako je nikl nebo chrom a také na obsah rozpustných solí, které může pitná voda obsahovat. Stačí jen napustit vodu do sklenice, tester do ní ponořit a na malém LCD displeji se vám zobrazí naměřené hodnoty. Tester navíc není ani příliš drahý a ve slevě přijde jen na 1,99 dolaru.