Společnost Motorola od začátku letošního roku pilně rozšiřuje svou populární produktovou řadu Moto G. Proto nás nepřekvapí, že pracuje na dalším modelu z této série, telefonu Moto G85. Na trhu logicky nahradí telefon Moto G84, který debutoval loni v září/septembri. Ovšem podle toho, že se chystaný telefon už objevil v databázi jednoho evropského prodejce s cenou 300 euro a nyní jeho prototyp prošel benchmarkovými testy Geekbench, může dorazit dřív než v září.

Moto G85 v testech s dosud nevydaným procesorem

Je celkem zajímavé, že telefon Moto G85 prošel benchmarkovými testy s dosud nevydaným procesorem společnosti Qualcomm. Podle prvních odhadů jde údajně o čipset Snapdragon 4 Gen3, který zřejmě už brzy na trhu nahradí Snapdragon 4 Gen2, který je postavený na 4nm výrobní technologii.

V testovacím výpisu vidíme, že procesor má interní označení “malmo”, má osm jader uspořádaných do dvou clusterů s architekturou 2/6. První dvě jádra jsou taktovaná na 2,30 GHz a zbylých šest jader má takt 2,02 GHz. Jádra jsou spojená s GPU Adreno 619. Při testech čipset doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 14.

A jaké jsou výsledky testování telefonu Moto G85? V Single-core testu telefon získal 939 bodů a ve více jádrovém testu pak 2092 body. Toto skóre je poměrně typické pro telefony nižší střední třídy a znamená to také, že procesor Snapdragon 4 Gen3 nenabídne nějaké výrazné navýšení výkonu. Je ale možné, že mu Qualcomm přidá nějaké funkce umělé inteligence. Dále tipaři také očekávají, že telefon Moto G85 kromě verze s 8 GB operační paměti půjde na trh i ve verzi s 12 GB RAM. Další podrobnosti o parametrech telefonu jsou zatím v utajení.