Před koncem minulého měsíce debutoval v Evropě telefon Honor 200 Lite. Stal se tak první vlaštovkou z nové řady 200 a od jeho uvedení čekáme na informace o dalších dvou telefonech, kterými jsou modely Honor 200 a 200 Pro. A jestliže je model Lite nástupcem modelu Honor 90 Lite z loňského roku, standardní model 200 a model 200 Pro nahradí na trhu loňské telefony Honor 90 a 90 Pro.

Podle čerstvých informací z čínských stránek výrobce na modely 200 a 200 Pro nebudeme čekat příliš dlouho. Mají totiž potvrzený termín uvedení na 27. května/mája a výrobce dokonce na svých stránkách už otevřel i předběžné objednávky. Díky tomu víme, jak oba telefony vypadají a v jakých barevných variantách půjdou na čínský trh.

Design a barvy telefonů Honor 200 a 200 Pro

Začneme tím, že jak standardní model, tak i model 200 Pro půjdou na čínský trh ve čtyřech barvách. Jmenovitě je to černá, bílá, růžová a tyrkysová. U modelu Pro vidíme, že tyrkysová a růžová barva má na zadním panelu lesklý prvek a jemnou texturu. Texturu na zádech má i bílá barevná varianta, ale černá verze je matná a bez textury. Podobné je to i u standardního modelu.

Co se designu týče, mají oba modely řady Honor 200 v podstatě stejný oválný modul hlavního fotoaparátu s kovově lesklým olemováním. Hlavní rozdíl designu mezi nimi vidíme na čelním panelu. Standardní model má v horní části displeje klasickou “díru” pro přední kameru, kdežto model Pro má “díru” oválnou. Přestože předběžné objednávky běží, výrobce specifikace telefonů zatím neodtajnil. Nicméně známý tipař Digital Chat Station tvrdí, že oba modely mají primární 50 MPix snímač hlavního fotoaparátu se světelností f/1.9 a podporou optické stabilizace obrazu. Dále také tvrdí, že dostanou baterii s kapacitou 5200 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 100 W. A údajně nechybí ani teleobjektiv s 50× digitálním zoomem. Očekáváme, že další podrobnosti výrobce zveřejní ještě před představovačkou.