Před koncem loňského roku debutovaly na čínském trhu tři telefony z řady Redmi K70. Konkrétně šlo o modely K70, K70 Pro a K70E. Ovšem stále čekáme na uvedení nejvyššího modelu z celé série, Redmi K70 Ultra. Už minulý měsíc se o něj zajímali tipaři a odhadovali, že dostane výkonný čipset Dimensity 9300 Plus, vylepšený design s kovovým rámem a skleněnými zády a další zajímavé parametry. Ovšem stále zatím nevíme, kdy přesně jej výrobce představí.

Zdá se ale, že by to nemuselo trvat dlouho a telefon spatří světlo světa. Podle tipařů už totiž má za sebou důležitou certifikaci 3C. Příliš detailů o specifikacích telefon Redmi K70 Ultra ale certifikační výpis neprozradil, snad jen kromě toho jak rychlé nabíjení tento model podporuje.

Odhadované parametry telefonu Redmi K70 Ultra

Telefon Redmi K70 Ultra prošel certifikací s kódovým označením 2407FRK8EC. Složení kódu naznačuje, že představovačka zřejmě proběhne v červenci/júli. Certifikátoři jej prověřovali s kabelovou nabíječkou MDY-14-ED a tím také potvrdili, že chystaný stroj podporuje rychlé kabelové nabíjení s výkonem 120 W. Ovšem testován byl i s bezdrátovým nabíjecím stojanem MDY-16-EB, který podporuje 80 W bezdrátové nabíjení.

Z předchozích informací tipařů víme, že baterie modelu K70 Ultra má kapacitu 5500 mAh, takže podpora rychlého nabíjení je jistě na místě. Mezi další odhadované specifikace patří info o paměťových konfiguracích. Údajně se dočkáme až 24 GB operační paměti LPDDR5T a až 1 TB interního úložiště UFS 4.0. Tipaři dále uvažují o OLED displeji s rozlišením 1,5K a trojitém hlavním fotoaparátu s 50 MPix primárním senzorem, širokoúhlým objektivem a makro objektivem. Máme se tedy na co těšit.