V předchozím článku jsme se podívali na telefon Poco F6, který bude debutovat na indickém trhu 23. května/mája. Výrobce hrdě hlásí, že jde v Indii o první telefon, který pohání procesor Snapdragon 8s Gen3. Ovšem máme tu další novinku. Na indickou představovačku se připravuje i společnost Realme a o jeden den dřív než značka Poco představí telefon Realme GT 6T.

Realme GT 6T dostane Snapdragon 7+ Gen3

Stejně jako Poco, tak i Realme si se svým telefonem Realme GT 6T urve na indickém trhu jedno prvenství. Jejich telefon totiž bude v Indii tím prvním, který pohání procesor Snapdragon 7+ Gen3. Na indickém Amazonu už najdeme první upoutávky na model GT 6T a při pohledu na design telefonu se nabízí jedna otázka. Nejde o přeznačený čínský model Realme GT Neo 6 SE? Vzhled zadního panelu mají oba telefony identický a oba také pohání stejný procesor, takže důvodné podezření tu opravdu je.

Ovšem kromě potvrzeného termínu představovačky a procesoru Snapdragon 7+ Gen3 je tu i upoutávka na kapacitu baterie a výkon rychlého nabíjení. Výrobce potvrdil, že energii telefonu Realme GT 6T dodává akumulátor s kapacitou 5500 mAh. Potvrzená je i podpora rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Baterie je dvoučlánková a nabije se na 50 % za pouhých 10 minut.

Výrobce dále potvrdil, že model Realme GT 6T má duální hlavní fotoaparát. Na snímku vidíme, že zadní panel je vyvedený ve stříbrné barvě s prémiovým designem, který Realme nazvalo Nano Mirror Design. A pokud je odhad, že jde o přeznačený čínský Realme GT Neo 6 SE správný, je pravděpodobné, že se dočkáme 6,78 palcového LTPO AMOLED displeje s rozlišením 2780 x 1264 pixelů a 50 MPix a 8 MPix senzorů u zadní kamery. Přední kamera pak může mít 32 MPix snímač. Ovšem asi nepůjde o přesnou kopii, protože čínský GT Neo 6 SE podporuje “jen” 100 W nabíjení. Všechny podrobnosti se dozvíme už za pár dnů.