Značka Poco se začíná připravovat na další představovačku. Asi nepřekvapí, že prezentační akce proběhne v Indii a je naplánovaná na 23. května/mája. Hlavní hvězdou večírku bude telefon Poco F6 a výrobce už začíná upozorňovat na některé z jeho hlavních předností. Tou nejzajímavější je bezesporu použitý procesor.

Dostatek výkonu dodá modelu Poco F6 procesor Snapdragon 8s Gen3

Výrobce na indickém Flipkartu rozjel promo akci na chystaný telefon Poco F6, kde kromě potvrzení termínu uvedení najdeme i další upoutávky. Jedna z nich potvrdila použití procesoru Snapdragon 8s Gen3. To, že jej telefon dostane už ale víme díky benchmarkovým testům Geekbench, kterými model F6 prošel minulý měsíc. Ovšem to nic nemění na tom, že podle výrobce je model Poco F6 na indickém trhu úplně prvním telefonem s tímto výkonným čipsetem.

Procesor Snapdragon 8s Gen3 je poměrně čerstvou novinkou, protože jej Qualcomm představil zhruba před dvěma měsíci. Je koncipovaný podobně jako vlajkový Snapdragon 8 Gen3, ale jeho primární jádro je lehce podtaktované na 3,0 GHz. Dále jsou tu čtyři výkonná jádra Cortex-A720 s taktem 2,8 GHz a tři účinná jádra Cortex-A520 s taktem 2,0 GHz. Qualcomm proto tvrdí, že je to vlajkový čipset pro levnější telefony.

Vraťme se ale zpět k telefonu Poco F6. Víme o něm, že jde opět o přeznačený telefon značky Redmi, tentokrát Redmi Turbo 3, který debutoval v Číně minulý měsíc. Proto je pravděpodobné, že se i u modelu Poco dočkáme stejných nebo velmi podobných specifikací. Je to OLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce, rozlišením 2712 × 1220 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Dále pak baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 90 W. Ve foto výbavě zřejmě najdeme duální hlavní fotoaparát s 50 MPix snímačem Sony LYT-600 a 8 MPix senzorem Sony IMX355, který funguje jako širokoúhlý objektiv. Počítáme s tím, že výrobce ještě před představovačkou některé z hlavních parametrů modelu Poco F6 potvrdí.